Vianoce dvoch svetov

| Pozvánky | 30. 11. 2014

Blížia sa Vianoce, čas keď akosi spontánnejšie lipneme na tradíciách. Podvedome túžime, aby sme sviatky strávili príjemne nostalgicky, v kruhu blízkych, ale zároveň sa často vraciame do minulosti.  Aj Východoslovenské múzeum si pripomína to pekné prostredníctvom výstav.

Výstava Vianoce dvoch svetov v Historickej účelovej budove múzea na Námestí Maratónu mieru približuje dva obrazy z minulosti. Tradičné vidiecke a meštiacke slávenie Vianoc. V ukážke prestretého vianočného stola u mešťanov a darov pod stromčekom návštevník uvidí Vianoce z konca 19. storočia. Atmosféru umocnia rôznorodé betlehemy a príprava vianočného pečiva a dobrôt. Od 5. decembra  môžeme symbolicky nakuknúť do vianočných obyčajov dvoch rozličných prostredí, vdýchnuť magickú a pokojnú atmosféru a možno aj nazbierať inšpiráciu, ako prežiť tohtoročné sviatky. Pre školy sme pripravili ponuku besedy s Klaudiou Buganovou o predvianočných zvykoch a tvorivých dielní. Termín je potrebné dohodnúť si vopred mejlom na maria.semanova@vsmuzeum.sk alebo telefonicky 055/6220309.

Mária Semanová

R 12 638

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vianoce dvoch svetov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems