Ulice v centre mesta rozžiarili najmodernejšie svetlá

| Mesto Košice | 2. 11. 2014

V centre mesta Košice boli v uplynulých dňoch nainštalované moderné LED svietidlá, ktoré sú novým trendom v oblasti verejného osvetlenia. Na svoje náklady ich zabezpečila a nainštalovala spoločnosť Eltodo osvetlenie, s.r.o. Na Rooseveltovej, Poštovej, Zbrojničnej, Mäsiarskej, Timonovej a Baštovej ulici pribudli kvalitné LED lampy od piatich popredných výrobcov, aby sa tak v praxi odskúšali aktuálne trendy verejného osvetlenia, ktorým patrí budúcnosť. 

Medzi najnovšie technológie na poli osvetľovania verejných priestranstiev nepochybne patria svietidlá LED (Light Emitting Diode). Táto technológia umožňuje osvetlenie všetkých vonkajších priestranstiev v podstate bez obmedzenia, od osvetlenia všetkých typov komunikácií, parkov, chodníkov, parkovísk, po špecializované osvetlenie priechodov pre chodcov alebo športovísk. Vhodným použitím kvalitných svetiel, aké boli nainštalované v Košiciach, mesto získava energetickú úsporu, zníženie nákladov na údržbu, dlhú životnosť svietidiel a širšie možnosti regulácie a riadenia verejného osvetlenia. „Privítali sme ponuku spoločnosti Eltodo, nakoľko aj verejné osvetlenie je službou občanom. Ovplyvňuje bezpečnosť dopravy, ľudí i majetku a nezanedbateľná je aj úspora a kvalita, akú tieto moderné svietidlá zabezpečujú. Sme naklonení novým trendom v tejto oblasti aj z dôvodu, že sú šetrnejšie k životnému prostrediu,“ zhodnotil primátor Richard Raši.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

MIRO1252

MIRO1303

MIRO1259

MIRO1258

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ulice v centre mesta rozžiarili najmodernejšie svetlá

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems