Prvá adventná nedeľa na Terase bude patriť rodine

| Pozvánky, Rodina | 21. 11. 2014

Posledná novembrová a zároveň prvá adventná nedeľa na Terase bude patriť symbolicky rodine.  Už budúcu nedeľu 30. novembra sa v našej mestskej časti Košice – Západ v Átrium klube v Zuzkinom parku uskutoční ďalšie zo série podujatí Rodinné popoludnie na Terase.

Začíname od 15.00 hod., zabávať sa spolu s deťmi môžete do 17.30 hod. Na rodiny nielen z Terasy čaká super program, pre deti zábava, divadielko, kúzelník Gabi a tvorivé dielne. Rodičia si tiež prídu na svoje pri pečení medovníčkov, pri čaji, pri popoludňajšej káve.

Pečieme medovníky

Chcete vedieť, ako sa pečú pravé medovníky? Praktickou ukážkou prípravy medovníkového cesta, až po jeho finalizáciu – teda samotným pečením a zdobením, Vás bude sprevádzať Dana Madejová. Je absolventkou Kurzu pečenia medovníkov pani Márie Murárikovej, práve jej receptúra bude v ukážke využitá.

Táto trenčianska medovnikárka sa svojmu remeslu venuje už viac ako 30 rokov a patrí v ňom medzi najlepšie na svete. Za svoje skvostné výtvory získala aj zlatú medailu zo Svetového pohára gastronómie. Samozrejme, ak sa chcete podeliť so svojimi zaručene skvelými receptami, príďte, zapojte sa do debaty, do pečenia, každý nápad je vítaný.

O mede

K Vianociam zaručene patrí med, či už do medovníkov, do koláčov, ale aj priamo na náš vianočný stôl. O mede, aj o tejto  vianočnej tradícii nám príde porozprávať včelár Jaroslav Gasper  zo Slovenského  zväzu včelárov.

Išlo vajce na vandrovku

Známu rozprávku pre deti prídu zahrať mladí herci z divadla NEON, ale pretože je interaktívna, zapojiť sa môžu aj malí herci spomedzi divákov. Udatné a bystré Vajce, ktoré nechcelo poputovať do koláča, sa rozhodlo, že spozná veľký a čarovný svet. Pri svojom putovaní svetom si našlo veľa kamarátov – kohútika, zajaca, kozu a iných. Chceš spoznať ďalších hrdinov a ich napínavý príbeh o tom, ako prekabátili hlúpych zbojníkov? Tak buď dobrodruh, náš hlavný hrdina a vstúp s nami do rozprávky, pretože zažiješ mnoho zábavy.

Kúzelník Gabi, tvorivé dielne

Opäť príde aj známy kúzelník a zabávač detí Gabi. Predvedie svoje kúsky a pre deti pripraví super zábavu, do ktorej sa môžu všetci zapojiť. Spolu s ním sa budú deťom venovať aj študentky a pani učiteľky zo Súkromnej strednej odbornej školy na Bukoveckej ulici, ktoré si pre deti pripravili tvorivé dielne.

Rodinne popoludnie 30112014


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Prvá adventná nedeľa na Terase bude patriť rodine

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems