Nezávislá zóna

| Nezávislé centrá | 16. 11. 2014

OZ PhotoArt Centrum krstí 18. novembra o 17:00 hod. vo Výmenníku Brigádnická knihu Takí sme boli s amatérskymi rodinnými fotografiami z druhej polovice 20. storočia. Listujte dôkladne.

Projekt Phuerdo Øre, ktorý vzniká v spolupráci Tabačky Kulturfabrik a nórskeho kultúrneho centra Tou Scene, je založený na kombinácii vážnej a tradičnej rómskej hudby. Pilotným podujatím je koncert Ivy Bittovej a Kitchen Orchestra v piatok 28. novembra o 19:00 v Dominikánskom kostole.

Tabačka si na 21. novembra pripravila prezentáciu, diskusiu a alternatívnu ostrovnú párty na tému Island, krajina s tristotisíc obyvateľmi, tristo päťdesiatimi spisovateľmi a päťsto kapelami. Dozviete sa okrem iného aj to, ako je to dopekla možné.

Pyecka Gallery sa v rámci festivalu Matrioshka koná do 25. novembra výstava propagandistických plagátov mapujúca ideologický boj o rozum, srdce a dušu človeka.

Tomáš Makara z alt30collective vytvoril pre Východoslovenskú galériu kontroverzné dielo, ktorým chce poukázať na absurditu kurátorských výstavných koncepcií bez myšlienky. Pozrieť si ho môžete na Salóne východoslovenských výtvarných umelcov do 31. decembra.

Make Up Gallery sa nedávno presunula na v poradí už šiestu adresu, konkrétne na Kováčsku 25. Do 14. decembra tu nájdete výstavu Antona Čierneho Vlasť II o malom kúsku hornonitrianskeho územia, ktorý zdevastovala večne oplákavaná banícka výroba.

Veronika Samková


V Pyecka Gallery sa koná do výstava propagandistických plagátov.

V Pyecka Gallery sa koná do výstava propagandistických plagátov.

Makara kritizuje svojim dielom Prihláška bezmyšlienkovité kurátorské koncepcie. Foto: archív umelca

Makara kritizuje svojim dielom Prihláška bezmyšlienkovité kurátorské koncepcie. Foto: archív umelca

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.


Tags: , , , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nezávislá zóna

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems