Nezávislá zóna

| Nezávislé centrá | 30. 11. 2014

Piękny Pies bude o kolobehu života. O začarovanom kruhu, z ktorého sa neviete dostať von a pokračovať ďalej. Výstavu študentky Ateliéru grafiky a experimentálnej tvorby na FUTU Zuzany Kutašovej si môžete pozrieť počas pracovného týždňa v Pyecka Gallery medzi 15:00 a 18:00 od 4. do 23. decembra. Vernisáž prebehne 3. decembra o 19:00 hod.

Kotolňa je novootvorený priestor pre umenie v starej budove na Strojárenskej 3. Jej dvere sa najbližšie otvoria 1. decembra o 20:00 hod. za sprievodu čerstvej elektronickej hudby s nálepkou Kotolňa Beats. Nezabudnite si so sebou priniesť symbolické 1 euro na vstup.

Pecha Kucha Night Escalator 2014. Večerov s 20 obrázkami striedajúcich sa po 20 sekundách bolo tohto roku požehnane. Posledná Pecha Kucha bude v decembri venovaná účastníkom programu Escalator. Príďte sa 11. decembra do Kasární/Kulturparku pozrieť, ako idú hore mladí kreatívci z Košíc. Začína sa, ako inak, o 20:20 hod.

Cinefil sa zapojil do celoslovenského Projektu 100 premietaním filmov, ktoré len tak niekde neuvidíte. Posledným zo série bude premietanie filmu Deti. Príbeh o pekle vojny, o indiánoch a o sile priateľstva z dielne úspešného francúzskeho režiséra Arnauda Desplechina si môžete pozrieť o 18:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku. Vstupné sú 3 eurá, s preukazom ASFK 2 eurá.

Natura a S ušami pod vodou je dvojvýstava fotografiek Žofie Žatkovej a Zuzany Knězekovej. Jedna vo svojich portrétoch zachytáva spoločenskú unifikáciu žien a druhá poeticky povyšuje ich individuálnych krehkosť a citlivosť. Vernisáž prebehne 5. decembra v HalmiCaffe o 19:00 hod.

Magdaléna Haľková

 Cyklus "S ušami pod vodou" ponúka pohľad do súkromnej zóny ženy. Foto: Zuzana Knězeková


Cyklus “S ušami pod vodou” ponúka pohľad do súkromnej zóny ženy. Foto: Zuzana Knězeková

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nezávislá zóna

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems