Join NESS TODAY

| NESS | 30. 11. 2014

Firma svetového formátu

Spoločnosť NESS KDC pôsobí v Košiciach už viac ako 9 rokov a ako súčasť korporácie NESS SES predstavuje svetovú špičku v oblasti softvérového inžinierstva. Talentovaní ľudia, profesionálny prístup, stabilita a najnovšie technológie pomohli spoločnosti získať renomovaných zahraničných zákazníkov patriacich k lídrom vo sfére ich pôsobnosti. Inovatívne riešenia a služby košického vývojového centra zefektívňujú výkony klientov v doprave (inteligentné riešenia pre verejnú dopravu), vo finančnom sektore (softvér na odhaľovanie prania špinavých peňazí), v automobilovom priemysle (tvorba softvéru na spracovanie mapových dát a autonómne riadenie), ako aj v oblasti médií (platformy na distribúciu športových prenosov), mobilných aplikácií či spracovania „veľkých dát“. Paul Lombardo, CEO NESS SES: „NESS KDC je veľmi živou súčasťou celej rodiny NESS. Toto centrum rieši komplexné projekty, ktoré nám pomáhajú stále získavať nových klientov a vytvárať ďalšie pracovné miesta.“

Kvalita a orientácia na výsledok sú vo svete náročných žiadané

V oblasti softvérového inžinierstva sú vysoko cenené bezchybné služby, individuálny prístup ku klientom a schopnosť dosahovania cieľov. NESS KDC tieto parametre spĺňa nadštandardne a aj vďaka tomu udržiava so svojimi zákazníkmi dlhoročné obchodné vzťahy. Preukázateľné referencie a silné zázemie korporácie vzbudzujú neustály záujem nových klientov. V rámci Košíc patrí NESS KDC s viac ako 350 zamestnancami k najvýznamnejším zamestnávateľom, ktorý avizuje vytvorenie ďalších pracovných miest. Marek Uhrín, CEO NESS KDC: „V roku 2014 sme zatiaľ nabrali viac ako 80 zamestnancov a do konca roka 2015 plánujeme dosiahnuť métu 400. Na základe aktuálnych ukazovateľov predpokladám, že sa nám tento plán podarí naplniť.“

Viac ako 50 otvorených pozícií

ness

Aj keď to znie v dnešnej dobe neuveriteľne, NESS KDC hľadá pre svoje tímy viac ako 50 nových kolegov či kolegýň. Aktuálne sú otvorené pozície pre zákazníkov z oblasti dopravy, médií, finančného sektora i spracovania „veľkých dát“. Výberové konania v NESS KDC teda prebiehajú na dennej báze. Okrem technických zručností je u kandidátov povinnou výbavou angličtina, ktorá je nevyhnutná na komunikáciu so zákazníkom. Špecifikom, no zároveň zaujímavou skúsenosťou je pohovor kandidátov priamo so zástupcami klienta, ktorí zohľadňujú taktiež osobnostnú stránku potenciálnych spolupracovníkov. Jaroslava Dermek, Recruitment Manager NESS KDC: „Prijímací proces v našej spoločnosti sa skladá z troch častí. Po základnom pohovore nám kandidáti predstavia svoje technické zručnosti. Manažéri projektov zhodnotia, či ich skúsenosti a znalosti vyhovujú špecifikám projektu. Ak áno, nasleduje pohovor priamo so zástupcom zákazníka. Kandidáti tak počas výberového konania komunikujú nielen so svojimi budúcimi kolegami, ale aj zákazníkmi. Vďaka tomuto procesu si môžu dokonale vytvoriť obraz o tom, čo ich po nástupe do nového zamestnania čaká a ich asimilácia na nové prostredie je tak jednoduchšia.“

Výzva, ktorá stojí za to

Práca v NESS KDC prináša niekoľko veľmi významných výhod.

Zamestnanecké benefity – zamestnanci NESS KDC si pochvaľujú rôzne výhody, ktoré im firma ponúka. Patria medzi ne dni dovolenky a voľna navyše, flexibilná pracovná doba, možnosť práce z domu, technické a jazykové školenia, príspevky na stravu, partnerské výhody, príspevky na doplnkové poistenie a iné.

Príjemná pracovná atmosféra – vzťahy medzi zamestnancami na všetkých úrovniach vytvárajú pracovné prostredie bez časového stresu a tlaku. Zamestnanci si pochvaľujú aj letnú starostlivosť o ich ratolesti, ktoré môžu voľný čas tráviť zmysluplne v spoločnosti rovesníkov v rámci projektu NESS Summer Club. Pod dohľadom profesionálnych opatrovateliek a v dosahu rodičov sa deti venujú rôznym záujmovým činnostiam a aktivitám.

Športové a teambuildingové akcie – firma organizuje pre zamestnancov podujatia rozmanitého charakteru. Obľúbené sú najmä športové aktivity. Tím bežcov z NESS KDC sa stal tradičným účastníkom košického Medzinárodného maratónu mieru.

Kariérny a osobnostný rast – NESS KDC ponúka prácu na najvyššej úrovni v oblasti IT. Ambiciózni zamestnanci majú možnosť participovať na špičkových projektoch a získavať tak drahocenné skúsenosti a reputáciu. Zuzana Želinská, CFO a COO NESS KDC: „Práca v NESS KDC je veľkou výzvou a profesionálnym míľnikom. Pre človeka pracujúceho v IT sú mimoriadne dôležité referencie a skúsenosti. My ponúkame prácu na komplexných softvérových projektoch svetového formátu pre klientov zvučného mena. Zamestnanci, ktorým neprekážajú služobné cesty, sa často dostanú do sídiel našich klientov v U.K. či USA a zažijú tak pracovnú atmosféru aj mimo Slovenska.“

Prax na nezaplatenie

Častým problémom čerstvých absolventov je nedostatok praktických skúseností, ktoré im škola nedokáže poskytnúť. NESS KDC podáva pomocnú ruku aj v tomto smere, a to veľmi obľúbeným a osvedčeným projektom NESS ACADEMY, v ktorom absolventi dostávajú možnosť získať teoretické znalosti na profesionálnych školeniach a praktické skúsenosti participáciou na reálnych projektoch firmy. Počas štyroch mesiacov sa absolventi stávajú súčasťou firmy a pod vedením tútorov, ktorými sú skúsení programátori z radov zamestnancov, majú možnosť získať cennú referenciu. Tí najšikovnejší si vyslúžia predĺženie kontraktu a začlenia sa do určených projektových tímov.

Práca vo firme svetového formátu je na dosah a čaká na ambicióznych ľudí, ktorí majú chuť na sebe pracovať a zároveň byť súčasťou veľkolepých softvérových projektov. Viac informácií o kariére v NESS KDC nájdete na www.nesskdc.sk. Neváhajte a pošlite nám vaše CV. Náš tím recruiterov nájde pozíciu, ktorá sa vám hodí najviac.

Foto: archív NESS KDC

_39A4988 copy

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Join NESS TODAY

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems