Džezový workshop s Eugenom Vizvárym

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 16. 11. 2014

Eugen Vizváry patrí k najvyhľadávanejším džezovým klaviristom na Slovensku a v Českej republike. V stredu 19. novembra vystúpi vo Výmenníku Brigádnická so skladbami zo svojho aktuálneho debutového sólového albumu Part One.

Hudobná činnosť džezového guru Eugéna Vizváryho je veľmi bohatá a rôznorodá. Spočíva v práci v hudobných štúdiách, komponovaní a aranžovaní. Pôsobí ako producent a svojou hrou na hudobné nástroje sprevádza popredných slovenských a českých umelcov. Je členom skupiny DIDI BAND pod vedením svojho brata Ernesta, s ktorou pôsobí na lodiach ako tt-line – Nils Holgerson, Viking line a v rôznych európskych kluboch. Eugen je tiež zakladateľom skupiny Chorea minor a predstavil sa aj ako člen kapely Juraja Grigláka po boku legendárneho amerického bubeníka Poogie Bella. Na ich spoločnom turné Eugen zložil skladbou Shine Bright! Hudobník  Poogie Bell si ju obľúbil natoľko, že sa stala súčasťou jeho vlastného repertoáru.

Na koncert v Košiciach si odvážlivci môžu priniesť aj  hudobné nástroje. V rámci workshopu má džezový majster v úmysle zapojiť publikum do improvizovaného jam session, ktorý k tomuto hudobného štýlu neodmysliteľne patrí.

Renáta Zolnaiová
Foto: archív E. Vizváry

Vizvary copy

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Džezový workshop s Eugenom Vizvárym

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems