Cesta do neznáma, do sveta bez zvuku

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 16. 11. 2014

Festival Cesta do neznáma organizuje tím projektu SPOTs od roku 2010. Jeho úlohou je ukázať neľahké osudy ľudí na okraji spoločnosti. Počas piatich rokov absolvovali Košičania niekoľko zaujímavých ciest a dozvedeli sa tak viac o živote utečencov, Rómov, bezdomovcov, ale aj o príbehoch ľudí s fyzickým či mentálnym hendikepom. Diskusie, filmové projekcie, divadelné predstavenia, výstavy a Živé knižnice približujú širokej verejnosti život nielen týchto ľudí, ale tiež organizácie, inštitúcie a umelcov, čo s nimi pracujú na dennej báze a pomáhajú im prekonávať rôzne životné situácie.

Tento rok účastníci festivalu Cesta do neznáma absolvujú cestu do ticha, do sveta bez zvuku a spolu so zaujímavými hosťami spoznajú život ľudí so sluchovým postihnutím. Dvojdňový program sa uskutoční od 9. do 10. decembra vo Výmenníku Obrody a Výmenníku Brigádnická. Aj tento rok sú pre stredoškolákov a širokú verejnosť pripravené zaujímavé dokumentárne filmy o živote nepočujúcich – Dážď padá na duše, Holoubci, Nerušené ticho a mnohé ďalšie. Svoju prácu a bežný život osobne predstavia rôzni umelci a kreatívni ľudia. Návštevníci festivalu sa naučia prstovú abecedu, zistia, ako sa realizuje tlmočenie do posunkového jazyka.

Program bude výdatný a jeho podrobnú verziu už čoskoro nájdete na webových stránkach projektu SPOTs www.spots.sk, ktorý je súčasťou K13-Košických kultúrnych centier.

Blanka Berkyová
Foto: archív SPOTs

cesta do neznáma3t copy
cesta do neznáma 4 copy

Cesta do neznáma copy

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:









pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Cesta do neznáma, do sveta bez zvuku
  1. […] tréningov detských krasokorčuliarov tiež nepatrí medzi masové zvyklosti. Festival Cesta do neznáma vás privedie do sveta bez zvukov, do absolútneho ticha. Brodiť sa v neznámych vodách je pre […]

    Komentoval Iné cesty | Zajtrajšie noviny dňa 17.11.2014 o 19:19:43







Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems