American Divas, Peter Bič Projekt a symfonický orchester. To sú Vianoce!

| Hudba, Pozvánky | 30. 11. 2014

Evergreen. Obľúbená pieseň, ktorej melódia sa len tak ľahko nezabúda a hoci vznikla aj v rokoch 70-tych, hovoriť o jej veku je na polemiku, pretože nestarne. Určite aj vy lúskate prstami pri hite We Are Family od Sister Sledge. A keď si narýchlo neviete spomenúť na chytľavú melódiu z roku 1979, skúste si vybaviť tanečnú vec I Will Survive od Glorie Gaynor. Stále nič? Tak rok 1996 a srdcovka z dielne Fugges Killing Me Softly alebo Tina Turner s hitom Simply The Best. 

Vo sviatočnom duchu

Áno, aj my v redakcii sa usmievame. Tieto hity vynárajú spomienky a hoci sú ich interpreti ďaleko za mlákou, v Košiciach ich predsa len budeme počuť. Svetoznáme trio American Divas vystúpi v Steel Aréne 21. decembra spoločne so symfonickým orchestrom s dirigentom Igorom Dohovičom, detským speváckym zborom a hosťom večera, kapelou Peter Bič Project. Exclusive Christmas Concert nebude vianočný len svojím názvom, ale celou dramaturgiou. Svetoznáme skladby, ich úprava pre symfonický orchester a detský zbor dotvoria sviatočnú atmosféru. Rovnako aj kapela Peter Bič Projekt sľubuje prekvapujúcu úpravu svojich hitov tak, aby korešpondovali s duchom Vianoc.

American Divas tvoria Holanďanka s juhoamerickými koreňmi a členka formácie La Bouche Natascha Wright, rodáčka z amerického Texasu Dellenor Miles a Esther Stevens, pôvodom z Trinidadu v Karibiku. Za sebou majú koncertné turné s hviezdami, ako Whitney Houston, Michael Bolton, Luther Vandros, Mariah Carey, Janet Jackson, Stevie Wonder, Chris Rea, Ray Charles či Michael Jackson.

Gabriela Krestián Kuchárová

Koncert American Divas, ktoré mali vystúpiť v košickej STEEL Aréne 21. decembra 2014, sa prekladá. Čokoládové krásky so zamatovými hlasmi sa v metropole východu predstavia začiatkom roka 2015. K zmene termínu došlo na základe žiadosti manažmentu hviezdnej trojice s tým, že obidve organizátorské agentúry, organizujúce ich jediný koncert na Slovensku, sa im rozhodli vyjsť v ústrety. Nový termín koncertu bude oznámený do desiatich dní. Zakúpené lístky ostávajú v platnosti. 

american

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: American Divas, Peter Bič Projekt a symfonický orchester. To sú Vianoce!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems