4 tipy na adventné vence

| DIY | 30. 11. 2014

Advent sa tento rok začal 30. novembra. Mnohé domácnosti si v túto nedeľu zapálili prvú sviečku. Tá štvrtá bude horieť tri dni pred Vianocami. A hoci adventný veniec už pravdepodobne u vás doma tróni, prinášame zopár jednoduchých inšpirácií na tradičnú slovenskú dekoráciu.

1. Ľudový slamený veniec

Na drevený či bambusový tanier položíme slamený veniec omotaný zlatou stuhou. Do stredu venca umiestnime 4 sviečky a priestor vyplníme vlašskými orechmi. Po obvode umiestnime 4 srdiečka ušité z látky s vianočným motívom.

2 veniec copy

2. Adventné sviečky bez venca

Posolstvo adventného venca môžeme vyjadriť aj bez venca, len s použitím 4 sviečok. Na prírodný tanier uložíme sviece, ktoré obložíme šiškami (môžu byť nastriekané na zlato), červenými vianočnými guľami a zlatými hviezdičkami.

1 veniec copy

3. Biele adventné sviečky na podnose

Nežne pôsobí biela dekorácia zo sviečok slonovinovej farby, porcelánovej sýkorky a prírodných plodov, ako šišiek, šípok a jadier orechov. Sviečky zdobia mašle z obyčajného špagátu a namiesto taniera sme použili podnos na koláče.

3 veniec upr copy

4. Čačinový adventný veniec

Použijeme 4 červené sviečky rôznych veľkostí (môžu byť aj rovnako vysoké) a čačinový veniec. Krajší a voňavejší je živý, ale môžeme siahnuť aj po umelom. Na veniec upevníme zlaté šišky a korálkovú retiazku.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Pripravilo: 

Oslavuj.sk

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: 4 tipy na adventné vence
  1. […] Zdroj: Zajtrajsienoviny.sk […]

    Komentoval Heky.cz | Vychytávky | Tip na výrobu adventního věnce - jednoduše a rychle - Heky.cz | Vychytávky dňa 29.11.2015 o 14:58:20Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems