1. narodeniny finančného Centra zdieľaných služieb

| T-Systems | 2. 11. 2014

Pred vyše rokom sa z Košíc stala finančná near shore lokalita. Tunajšie Centrum zdieľaných služieb je deviatou lokáciou organizácie Finance a Kontroling, ktorá funguje v rámci T-Systems International. Zároveň ide o jedinú takúto pobočku mimo územia Nemecka.

Ťažké oriešky

Finančné Centrum zdieľaných služieb T-Systems Slovakia rozšírilo celkové portfólio služieb spoločnosti a vytvorilo nové možnosti pre absolventov ekonomických odborov i profesionálov v oblasti financií a kontrolingu. Oddelenie prinieslo 120 nových pracovných miest a príležitosť na kariérny rozvoj v medzinárodnej spoločnosti patriacej do veľkej rodiny Deutsche Telekom. Centrum si hneď na začiatku vytýčilo jasný cieľ – poskytovať kvalitné a nákladovo efektívne služby v oblasti správy finančných procesov a nájsť na trhu vyše stovku kvalifikovaných pracovníkov. Práve nábor budúcich junior kontrolórov sa ukázal ako jeden z najťažších orieškov. Dopyt prevyšoval ponuku, a tak sa zorganizovala rozsiahla kampaň, dni otvorených dverí a spolupráce so školami v snahe osloviť študentov. Objavil sa však háčik.

Tím stojaci na čele Centra zdieľaných služieb spolu s jeho vedúcim Antonom Sinayom (vľavo).

Tím stojaci na čele Centra zdieľaných služieb spolu s jeho vedúcim Antonom Sinayom (vľavo).

Financie nie sú len účtovníctvo

Vedomosti, ktoré absolventi ekonomických fakúlt nadobudnú počas štúdia, nepostačujú požiadavkám zákazníkov T-Systems Slovakia na znalosť finančných procesov. Jedným z mýtov je domnienka, že práca v oblasti financií je iba o bankovníctve a účtovníctve. Spoločnosť T-Systems Slovakia sa snaží vyvrátiť tento názor spoluprácou s Technickou univerzitou v Košiciach. Spoločne zaviedli v niekoľkých odboroch voliteľné vyučovacie predmety, ako Kontroling, Manažérsky reporting či Medzinárodné štandardy finančného vykazovania. Misia priniesla po roku existencie svoje ovocie. Centrum zdieľaných služieb nedávno oslávilo spolu s prvým výročím svojho vzniku aj v poradí stého zamestnanca.

 Magentova torta v plnej kráse.

Magentova torta v plnej kráse.

Stovka finančníkov

Na veľkolepej oslave nemohli chýbať všetci dôležití ľudia stojaci v pozadí zriadenia Centra zdieľaných služieb, no ani celá stovka spokojných finančníkov. Oficiálneho otvorenia sa ujal viceprezident pre financie a kontroling Marek Rešovský. Vo svojej prezentácii objasnil význam, úlohu a pozíciu Centra zdieľaných služieb pre T-Systems International. Vedúci kontrolingu a obchodu Martin Kravec svojim profesijne starším kolegom oprášil spomienky na ich začiatky. Novým zamestnanom naopak priniesol obhliadnutie sa do minulosti siahajúcej až k prvej zmienke o vytvorení Centra zdieľaných služieb v Košiciach. Súčasťou jeho prezentácie bol aj malý kvíz, ktorého víťaz získal sladkú odmenu. Nasledovali prezentácie jednotlivých tímov a ich doterajších úspechov. Na záver prišlo to najlepšie – torta. Magentovu pochúťku si z rúk Mareka Rešovského osobne prevzala Katarína Kujnischová, stá zamestnankyňa centra. Vraj chutila každému.

Spoločnosť T-Systems Slovakia plánuje do konca roka prijať ešte dvadsať finančných odborníkov, ktorí zavŕšia celkový zamestnanecký plán Centra zdieľaných služieb. Viac informácií o voľných pozíciách sa dozviete na webovej stránke spoločnosti www.t-systems.sk v záložke kariéra.

Zuzana Kaňuchová, Veronika Samková
Foto: archív T-Systems Slovakia

Sto zamestnancov Centra zdieľaných služieb.

Sto zamestnancov Centra zdieľaných služieb.

Stá zamestnankyňa Katarína Kujnischová mala tú česť rozkrájať sladkú pochúťku.

Stá zamestnankyňa Katarína Kujnischová mala tú česť rozkrájať sladkú pochúťku.

Kúsok torty z rúk vedúceho oddelenia Antona Sinaya sa ušiel každému.

Kúsok torty z rúk vedúceho oddelenia Antona Sinaya sa ušiel každému.

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: 1. narodeniny finančného Centra zdieľaných služieb

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems