Opereta na domácej scéne po šiestich rokoch

| Pozvánky | 6. 10. 2014

Po viac ako šiestich rokoch pripravuje Štátne divadlo Košice premiéru operety. Už 17. októbra zaznie jedna z najznámejších a najhrávanejších operiet Grófka Marica maďarského skladateľa Emmericha Kálmána.

„Konečne po dlhšom čase opäť robíme v Košiciach operetu, ktorá tu má svojho diváka. Je to žiadaný žáner, čo dokáže pobaviť, potešiť a trocha oslobodiť ľudí od každodenných problémov. Grófka Marica patrí k skvostom operetnej literatúry a v Štátnom divadle Košice sa objaví po viac ako štyridsiatich rokoch. Opereta je plná zábavy, vtipných situácií, lásky, typickej operetnej hudby a verím, že každého diváka roztancuje. Tento titul bude prínosom nielen pre súbor, ale aj pre diváka. Hudba Kálmána je jeden krásny optimistický svet, ktorý dokáže potešiť, pohladiť, chytiť za srdce, vyčarovať úsmev a možno občas aj vytlačiť nejakú slzičku. Budeme radi, ak si diváci túto operetu obľúbia rovnako ako my,“ hovorí dirigent košickej opery Igor Dohovič

V predstavení sa okrem domácich sólistov predstaví aj niekoľko zaujímavých hostí. Ďalšiu operetnú úlohu bude v Košiciach spievať Filip Tůma, predstaví sa aj maďarský tenorista Zsolt Vádasz či Helena Bécze-Szabóová v postave Marice. V niektorých postavách, tak ako býva v operete zvykom, budú účinkovať aj herci košickej činohry. Réžiu zverilo vedenie opery do rúk českej režisérky Dagmar Hlubkovej. Po kariére speváčky má za sebou niekoľko úspešných produkcií operiet a muzikálov v českých divadlách.

Svjatoslav Dohovič

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Opereta na domácej scéne po šiestich rokoch

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems