Od sakrálnosti ku každodennosti

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 6. 10. 2014

“Chasidské piesne rabína Barucha a jeho spoluhráčov sú cestou od veľmi starého k úplne novému, od folklóru k džezu, od hlbokej sakrálnosti k profánnej každodennosti, cestou zo svätyne synagógy na nádvorie pohanov. Z tej cesty vidieť pokojnú, takmer romantickú krajinu, ale aj úzkosť vzbudzujúce priepasti. Oddychujeme na vrcholoch hôr, unikáme z údolí tône smrti. Je to krásna a dobrodružná cesta.” Takto pozýva na koncert publicista Juraj Kušnierik.

Chasidské piesne sú úspešný projekt bratislavského rabína Barucha Myersa a popredných slovenských koncertných umelcov, huslistu Miloša Valenta, akordeonistu Borisa Lenka a iniciátora projektu violončelistu Jozefa Luptáka. Tento komunikatívny a inovatívny projekt prináša hudbu, vznikajúcu stáročia v našom regióne (od Poľska, cez Slovensko, Ukrajinu až po Maďarsko a Rumunsko) v novom umeleckom spracovaní. Koncert komentuje rabín a participujúci umelci sú zárukou výnimočného zážitku. Projekt je zdokumentovaný na CD a má za sebou viacero významných účinkovaní na Slovensku (Festival Konvergencie, Festival Pohoda) v Česku (Praha) či vo Švajčiarsku (Hermann Hesse Muzeum). Koncert sa uskutoční 12. októbra o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturpark.

K13, redakcia
Foto: archív festivalu

k11_ROMSKAbalada_daniel-n_035 copy

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Od sakrálnosti ku každodennosti

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems