Minister Peter Kažimír spoločne s vedením mesta potešili žiakov novým supermoderným ihriskom

| Mesto Košice | 6. 10. 2014

Žiaci najstaršej základnej školy v Košiciach na Gemerskej 2 sa tešia z nového školského multifunkčného ihriska, ktoré im osobne odovzdali 26. septembra do užívania podpredseda Vlády SR  minister financií SR Peter Kažimír, primátor mesta Košice Richard Raši a viceprimátori mesta Renáta Lenártová a Ján Jakubov.

Výstavba supermoderného ihriska vyšla na 46 693,51 eura z celkovej sumy 48 000 eur, ktoré dostala škola na základe Uznesenia Vlády SR č. 579 z 2. 10. 2013. ZŠ Gemerská 2 totiž utrpela počas letných živelných pohrôm viaceré škody na majetku, napríklad popadané stromy zničili strechu školskej budovy. Mesto Košice, ktoré patrí k najväčším zriaďovateľom a správcom škôl v celej Slovenskej republike, dostalo od Vlády SR na aktivity zlepšujúce sociálno-ekonomickú oblasť celkovo 1 995 000 eur.

ZSGemerska16

Minister Peter Kažimír označil Košice za prosperujúce a dynamicky sa rozvíjajúce mesto, za hlavného lídra miest na Slovensku, ktorého vedenie robí všetko preto, aby i ďalšie generácie Košičanov vyrastali v čo najlepších podmienkach. Nielen čo sa týka životného prostredia, ale aj ich zdravého vývinu a vzdelávania.

„Váš pán riaditeľ ma učil telesnú výchovu a kým vtedy ma nútil skákať cez švédsku debnu, teraz musím skákať cez rôzne problémy a riešiť ich,“ prihovoril sa pred oficiálnym otvorením ihriska deťom i pedagógom školy. Primátor mesta Richard Raši takisto netajil radosť z nového ihriska, ktoré v meste pribudlo. 

„Nedávno sme sa tu stretli na otvorení školského roka a teraz pri tomto krásnom novom ihrisku. Držím vám všetkým palce, máte úžasnú školu aj učiteľov, užívajte si ich,“ zaželal žiakom. S ministrom Petrom Kažimírom si potom obliekli dresy v košických farbách, chytili do rúk hokejky a ihrisko oficiálne otvorili prvým vhadzovaním. Loptičku im hodil na plochu riaditeľ školy Vladimír Šamaj. „Pán minister bol žiakom našej školy pred 30 rokmi a som rád, že na ňu nezabudol,“ uviedol. „Na novom ihrisku budú môcť naši žiaci hrať hádzanú, florbal, minifutbal i tenis, a to nielen v rámci vyučovania, ale i po jeho skončení.“

ZŠ Gemerská však nie je jediným školským zariadením v meste, pre ktoré vyčlenila vláda finančné prostriedky na zveľadenie. Na minuloročnom výjazdovom rokovaní v Košiciach schválili ministri dotáciu takmer 1,4 milióna eur na opravy interiérov a exteriérov, využilo takmer 20 základných a materských škôl.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

ZSGemerska3

ZSGemerska27

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Minister Peter Kažimír spoločne s vedením mesta potešili žiakov novým supermoderným ihriskom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems