Mesto Košice pozýva deti a ich rodičov na KOŠICKÚ ŠARKANIÁDU 2014

| Mesto Košice, Pozvánky, Rodina | 6. 10. 2014

K najobľúbenejším jesenným podujatiam organizovaných Mestom Košice patrí, a to nielen u malých, ale i skôr narodených, tradičná Košická šarkaniáda. Výroba, maľovanie a púšťanie šarkanov sa po predchádzajúcich dvoch veľmi úspešných ročníkoch uskutoční 11. októbra (v prípade nepriaznivého počasia 18. októbra), v čase od 13:00 do 17:00 hod. na lúke nad Kolibou Zlatá podkova na sídlisku KVP.

Hlavným zámerom Košickej šarkaniády 2014 je skvalitniť a obohatiť voľnočasové aktivity detí aj ich rodičov pohybom. Deti zároveň môžu predviesť svoje zručnosti pri vytváraní netradičných šarkanov. Súťažiť však môžu iba pod dohľadom „dospelákov“.

Do hlavnej súťaže šarkaniády sa malí Košičania prihlásia s vlastnoručne vyrobenými šarkanmi, alebo tými, ktoré dostanú do daru od Mesta Košice. Zadarmo ich takto získa prvých 100 zaregistrovaných detí. Ďalší účastníci Košickej šarkaniády 2014 si budú môcť zakúpiť šarkanov aj pre vlastnú potrebu priamo na mieste. Maľovať na čisté šarkany a vyrobiť aj viaceré typy týchto vznášadiel sa bude dať v tvorivej dielni.

Porota potom vyhodnotí a vyberie tých najlepších v disciplínach: najkrajší šarkan, najvyššie lietajúci šarkan a najzaujímavejšie namaľovaný šarkan. Pre výhercov sú pripravené zaujímavé a pekné ceny. V rámci Košickej šarkaniády 2014 pripravili jej organizátori i bohatú tombolu, zlatým klincom programu bude pokus o vytvorenie svetového, respektíve slovenského rekordu v podobe lietajúceho šarkana s najdlhším chvostom.

POZOR! Z bezpečnostných dôvodov je striktne zakázané púšťať šarkana na rybárskom silone. Je veľmi tenký, väčšinou priehľadný, takže takmer neviditeľný. Pri klesaní šarkana hrozí vážne poranenie – porezanie tváre, alebo krku. Akrobatické šarkany sa môžu púšťať iba v zóne určenej na ich púšťanie, klasické šarkany sa v nej púšťať nesmú. Všetci účastníci šarkaniády budú mať prísny zákaz vstupu do zón vyhradených pre organizátorov.

Priebežné informácie o podujatí (aj v prípade jeho presunu na 18. októbra) sa dozviete na stránke www.kosice.sk alebo u Miloslava Klímu (RMKaSZ, tel: 055/ 64 19 887).

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

Sarkaniada20

Program Košickej šarkaniády

Miesto konania podujatia: Lúky nad Kolibou Zlatá Podkova na KVP

Od 13:00 do 14:00 hod.: Registrácia súťažiacich

Kategória súťažiacich:

  1. 1.      Kategória: najkrajší šarkan
  2. 2.      Kategória: najvyššie lietajúci šarkan
  3. 3.      Kategórianajzaujímavejšie namaľovaný šarkan

Od 13:00 do 17:00 hod.: Počas celého podujatia bude návštevníkov zabávať ujo Ľubo.

Od 13:00 do 15:30 hod.: TVORIVÉ DIELNE:

  • Súťaž v maľovaní čistých šarkanov.
  • Zostrojenie viacerých typov šarkanov.

Od 14:00 do 17:00 hod.: ROZLET ŠARKANOV – príprava a skúšanie spúšťania šarkanov súťažiacimi.

  • Šou s mnohými zaujímavými kreatúrami (šarkanmi).
  • Súťaže v spúšťaní šarkanov.
  • Ukážky akrobatických šarkanov.
  • Pokus o svetový, resp. slovenský rekord.

Približne o 16:00 hod.: VYHODNOTENIE SÚŤAŽÍ moderátorom a odovzdávanie cien pre výhercov, žrebovanie veľmi zaujímavej tomboly.

Od 16:15 do 17:00 hod.: Voľný priebeh púšťania šarkanov pri hudbe

O 17:00 hod.: Záver podujatia

Podmienky zúčastniť sa danej súťaže:

Prvých 100 registrovaných detí dostane šarkana zadarmo (maľovaného aj čistého určeného na maľovanie v rámci súťaže). Zadarmo bude k dispozícii prvých 50 ks jednoduchých lietajúcich šarkanov určených na lietanie, 50 ks čistých šarkanov spolu s farbičkami určených na maľovanie a materiál na zostrojenie viacerých typov šarkanov.

Sarkaniada7

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Mesto Košice pozýva deti a ich rodičov na KOŠICKÚ ŠARKANIÁDU 2014

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems