Kreatívny priestor ponúkne nové možnosti

| NESS | 6. 10. 2014

Konferenčné miestnosti pomenované podľa najslávnejších vynálezcov sveta, umelý trávnik v kuchynke, francúzske okná, relaxačná miestnosť s tuli vakmi na každom poschodí a panoramatický výhľad takmer na celé Košice. Takto vyzerajú nové priestory spoločnosti NESS KDC.

Niekoľkometrové logo spoločnosti vyrástlo na modernej výškovej budove Business Centrum Moldavská už začiatkom júla. Oficiálne otvorenie kancelárskych a administratívnych miestností a IT laboratórií sa uskutočnilo 25. septembra. 

Z historického centra do modernej budovy

Pôvodné sídlo košickej pobočky spoločnosti sa nachádzalo na Puškinovej 3, hneď vedľa židovskej synagógy. Neveľká historická budova mala svoje čaro a zamestnanci sa tešili jej výhodnej polohe v centre mesta. Kapacita a technické zabezpečenie však rýchlo sa rozvíjajúcej firme nestačili. Bolo potrebné hľadať nové riešenie. „Našli sme veľkorysý priestor, kde máme možnosť rastu. Priestor sme upravili podľa našich špecifických požiadaviek a potrieb, zamestnanci majú k dispozícii parkovacie miesta a možnosť stravovania aj priamo v budove. Centrum mesta nám samozrejme chýba. Historická budova mala svoju jedinečnú atmosféru, avšak vzhľadom na plánovaný masívnejší nárast počtu zamestnoncov bola z kapacitných dôvodov už nepostačujúca,“ vysvetľuje senior manažérka prevádzky a marketingu NESS KDC Andrea Bilá.

Symbolickú pásku prestrihol prezident NESS SES Paul Lombardo, viceprimátorka mesta Košice Renáta Lenártová, finančná a prevádzková riaditeľka NESS KDC Zuzana Želinská a generálny manažér NESS KDC Marek Uhrín.

Symbolickú pásku prestrihol prezident NESS SES Paul Lombardo, viceprimátorka mesta Košice Renáta Lenártová, finančná a prevádzková riaditeľka NESS KDC Zuzana Želinská a generálny manažér NESS KDC Marek Uhrín.

Priestor na kreativitu

Pri vytváraní nového priestoru kládlo vedenie dôraz najmä na pohodlie zamestnancov. Záležalo im na tom, aby pre nich vytvorili vhodné prostredie nielen na prácu, ale aj na relax. Práve preto sú v kuchynke rozmiestnené štvorčeky umelého trávnika a sedacie vaky. „Kuchynky na jednotlivých NESS podlažiach sa pre nás stali veľmi príjemným priestorom na neformálne stretnutia. Radšej si vychutnáme kávu spoločne s kolegami v pohodlnom vaku, ako sediac pri pracovnom stole zabratí do práce. Počas prestávky sa tak necítime ako v práci, ale ako vo výnimočnom kreatívnom priestore,“ opisuje Bilá. Sklenené vonkajšie steny konferenčných miestností zdobí sivá grafika s motívom inšpirovaným plošnými spojmi matičnej dosky. Konferenčné miestnosti sú pomenované podľa významných osobností vedy, ako Aurel Stodola, Marie Curie, Isaac Newton či Alfred Nobel. Vnútorné steny sú plné siluet postáv zamestnancov spoločnosti zachytených v neformálnych situáciách počas firemných večierkov a teambuildingových aktivít. Zároveň tu nájdete biele bubliny so špeciálnym popisovateľným náterom, ktoré nahrádzajú klasické tabule a flip charty. „Cieľom bolo vytvoriť interiér odrážajúci inovatívny charakter našej spoločnosti. IT technológia, ľudia a ich myšlienky sa preto stali troma dominantnými ideovými líniami návrhu. Ich finálne stvárnenie je nielen dekoratívnym, ale aj funkčným interiérovým prvkom,“ upresňuje manažérka.

Na každom zo štyroch poschodí sa nachádza niekoľko špičkových IT laboratórií, relaxačná miestnosť, kuchynka a konferenčné priestory. Na fotografii oddychová miestnosť s tuli vakmi.

Na každom zo štyroch poschodí sa nachádza niekoľko špičkových IT laboratórií, relaxačná miestnosť, kuchynka a konferenčné priestory. Na fotografii oddychová miestnosť s tuli vakmi.

Možnosť rásť

Spoločnosť NESS KDC je v priestoroch na Moldavskej ulici majoritným nájomcom. V najbližších rokoch firma plánuje navýšiť svoje ľudské zdroje z aktuálnych tristodvadsať na päťsto pracovníkov. Generálny riaditeľ spoločnosti NESS KDC Marek Uhrín hovorí: „Pre ľudí v IT sektore je dôležité pracovať na zaujímavých medzinárodných projektoch, pretože len tak majú možnosť presadiť sa vo svete špičkových technológií. V NESS KDC sa venujeme vytváraniu softvéru pre veľké nadnárodné spoločnosti podnikajúce v oblasti financií, bankovníctva, médií, dopravy, automobilového priemyslu a iných. Naším najnovším prírastkom je zákazník z Anglicka, ktorý je špičkou vo vytváraní reklamných kampaní pre najznámejšie svetové značky.“ Pre tohto zákazníka spoločnosť momentálne buduje tím IT špecialistov.

Na otvorení nových priestorov sa zúčastnili aj viceprimátorka Renáta Lenártová a viceprimátor Ján Jakubov. Viceprimátorka v príhovore ocenila dlhodobú spoluprácu mesta a spoločnosti NESS KDC v oblasti spoločenskej zodpovednosti. „Naša spoločnosť podporuje mesto Košice nielen v oblasti IT projektov,“ uvádza Zuzana Želinská, finančná a prevádzková riaditeľka NESS KDC a dopĺňa: „V júli sme na tlačovej konferencii predstavili projekt NESS KDC Košiciam, ktorého cieľom je poskytnúť bezplatnú IT podporu neziskovým a verejným inštitúciám. Tento projekt bolo možné rozbehnúť predovšetkým vďaka záujmu a ochote našich zamestnancov, ktorí svojou dobrovoľnou činnosťou napomáhajú rozvoju mesta a regiónu a uplatňujú svoje know-how aj touto formou.“ Okrem týchto projektov spoločnosť spolupracuje taktiež s univerzitami a strednými školami zaoberajúcimi sa výučbou IT.

„Novými kanceláriami a laboratóriami sme nerozšírili len naše kapacity, ale aj možnosti, ktoré máme, a ktoré môžeme našim klientom a partnerom ponúknuť,“ uzatvára prezident NESS SES Paul Lombardo.

Veronika Samková
Foto: Miroslav Vacula

Steny konferenčných miestností zdobia siluety postáv zamestnancov a bubliny slúžiace ako mind bubbles.

Steny konferenčných miestností zdobia siluety postáv zamestnancov a bubliny slúžiace ako mind bubbles.

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Kreatívny priestor ponúkne nové možnosti

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems