Jesenné farby na Uličke remesiel: Prechádzku po Hrnčiarskej ulici spríjemnia návštevníkom desiatky tekvíc

| Ulička remesiel | 19. 10. 2014

Ulička remesiel sa od 20. októbra do 2. novembra zmení na Jesennú uličku. Ozdobí ju vyše sto oranžových tekvíc a kvetináče so žiarivými chryzantémami.

Tekvice zdobia aj vchody do remeselných dielní, aby návštevníkov upozornili na zaujímavé produkty, ktoré miestni remeselníci vyrábajú vlastnými rukami. „Veríme, že naša výzdoba poteší deti a dospelých a spríjemní im prechádzku sychravými jesennými Košicami,“ hovorí Jana Kopernická z neziskovej organizácie KRUK, ktorá podujatie organizuje. Svojich hostí radi obslúžia aj podniky na Uličke – Raňajkáreň Rozprávka si pripraví domáce koláče a teplý čaj a Pub u Kohúta svoje tradične chutné menu.

Podujatie Jesenná ulička je súčasťou projektu „Prechádzky uličkou remesiel“ realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

jesenna_ulicka

IMG_4470-2

IMG_4474

IMG_4477

IMG_4479

IMG_4486

IMG_4492

IMG_4494

IMG_4483

IMG_4490

IMG_4502


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Jesenné farby na Uličke remesiel: Prechádzku po Hrnčiarskej ulici spríjemnia návštevníkom desiatky tekvíc

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems