Hrnčiarska ulica sa rozžiari svetlom: Na Uličke remesiel zapália Košičania tisícky sviečok. Kúpou fotografie pomôžu ľuďom bez domova.

| Pozvánky, Ulička remesiel | 2. 10. 2014

V sobotu 4. októbra 2014 sa Ulička remesiel už po štvrtýkrát zaplní sviečkami, svietnikmi a lampášmi. Niekoľko tisícok plamienkov zapália Košičania vlastnými rukami. Hrnčiarsku ulicu oživí aj hudba košického dua Calla. Priestory Raňajkárne Rozprávka zaplnia fotografie mladého autora Martina Pitoňáka. 

Pre návštevníkov podujatia Rozžiarená ulička sú pripravené tisícky sviečok. Zapáliť a poukladať ich môžu na vopred určené miesta, do lampášov vyrobených šikovnými rukami detí z Košických základných škôl alebo do svietnikov a zaváraninových pohárov, ktorými prispeli Košičania počas zbierky prebiehajúcej od 4. septembra.

_MG_8330

„V Raňajkárni Rozprávka budeme mať aj predajnú výstavu fotografií Martina Pitoňáka s témou Košíc. Výťažok z ich predaja bude venovaný neziskovej organizácii Oáza – nádej pre nový život. Tá použije financie na pomoc ľuďom bez domova,“ vysvetľuje Miroslava Korytková z neziskovej organizácie Košice región umenia a kultúry, ktorá podujatie pripravila. „Výnimočnú atmosféru podčiarkne aj živá hudba v podaní košického dua Calla. Speváčky Eva Trembeczká a Katarína Ivasenková predstavia návštevníkom vlastné piesne aj známe slovenské skladby priamo na uličke,“ dopĺňa.

Na Hrnčiarskej ulici budú v tento večer od 19:00 hod. otvorené a farebne osvetlené aj remeselnícke dielne. Voňavú kávu, čaj a domáce koláče ponúkne Raňajkáreň Rozprávka a Pub u Kohúta si pripraví rôzne grilované špeciality.

Ulička remesiel bude žiariť až do polnoci.

candle_night


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hrnčiarska ulica sa rozžiari svetlom: Na Uličke remesiel zapália Košičania tisícky sviečok. Kúpou fotografie pomôžu ľuďom bez domova.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems