Číta celá rodina: IV. ročník rodinného literárneho festivalu

| Literatúra, Pozvánky, Rodina | 6. 10. 2014

Knižnica pre mládež mesta Košice a OZ Slniečkovo opäť pripravujú  rodinný literárny festival Číta celá rodina. Štvrtý ročník sa uskutoční 17. a 18. októbra.

Iveta Hurná, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice: „Festival bude rozdelený na tri programové bloky. Prvým bude čítanie na školách – Škola, ktorá číta. Druhý sprostredkuje stretnutie s festivalovými hosťami na Literárnom večere moderovanom Milanom Kolcunom a tretí bude akýmsi vyvrcholením vo forme bohatého celodenného programu pre rodiny s deťmi a prebehne v pobočke LitPark a v areáli Kasární/Kulturpark. Návštevníkov potešia divadielka, tvorivé dielne, burza kníh, Pán Mrkvička a Ujo Ľubo junior. Na rodičov čakajú podujatia o tom, ako a čo čítať svojim deťom, aby z nich vyrástli múdri, dobrí a šikovní ľudia.“ Tie nachystajú Ľudmila Hrdináková a Natália Mazanová z projektu Mama, tata čítajte s nami a Tibor Hujdič alias Pán Mrkvička.“

Festival Číta celá rodina je každoročne zameraný na podporu čítania, najmä v rodinách. Jeho rodinný charakter bude opäť umocnený prítomnosťou tvorcov detských kníh. Program v tomto roku spestrí čítanie priamo na školách, a to nielen v triedach, ale aj na netradičných miestach, ako sú chodby, kabinety, zborovne či jedálne. Cieľom je zapojiť okrem žiakov aj všetkých zamestnancov a priateľov školy a samozrejme rodičov. Organizátori tak chcú ukázať, že čítať sa dá vždy a všade. V Košiciach sa bude čítať súčasne na viacerých základných školách a tiež v Detskej fakultnej nemocnici. Hosťami festivalu sú Ružena Anďalová, Roman Brat, Oľga Feldeková, Andrea Gregušová, Marta Hlušíková, Ján Milčák, Valentín Šefčík a ďalší.

Program sa stále dopĺňa, aktuálne info nájdete na www.kosicekmk.sk.

Eka, redakcia

číta

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Číta celá rodina: IV. ročník rodinného literárneho festivalu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems