Výhercovia súťaže o najkrajší balkón mesta sa už tešia na pekné ceny

| Mesto Košice, Súťaže | 21. 9. 2014

Zveľadiť a skrášliť mesto je možné rôznymi spôsobmi. Jedným z nich bola i súťaž O najkrajší letný balkón metropoly východu. Výhercovia sú už známi a tešia sa na hodnotné ceny.

Súťaž vyhlásil primátor mesta Košice Richard Raši v spolupráci so Správou mestskej zelene (SMsZ) v Košiciach. Súťažiť mohli obyvatelia všetkých košických mestských častí od 1. júla do 25. augusta. Stačilo poslať fotografiu balkóna s vysadenými kvetmi či inými rastlinkami. Do záverečného výberového kola ich nakoniec postúpilo 28. Niektoré boli zo súťaže vylúčené preto, lebo nespĺňali základné kritériá, napríklad, nebol to balkón, ale terasa, respektíve, balkón nemal takmer žiadnu kvetinovú výzdobu.

Komisia – primátor mesta Košice Richard Raši, viceprimátorka mesta Košice Renáta Lenártová, riaditeľ SMsZ Richard Majza, námestníčka riaditeľa SMsZ Marta Popríková, nemala pri výbere tých najkrajších košických balkónov vôbec ľahkú úlohu, každý bol totiž niečím zvláštny a zaujímavý.

Po dlhom dohadovaní a hodnotení získala špeciálnu cenu primátora mesta Košice Richarda Rašiho v hodnote 200 eur Šadije Miliková, ul. Pokroku č. 19.

1. miesto: Vojtech Meliš, Rastislavova č. 37 (cena v hodnote 130 eur).

2. miesto: Monika Mireková, Bukurešťská č. 13 (cena v hodnote 100 eur).

3. miesto: Ing. Iveta Huthová, Športová č. 3 (cena v hodnote 70 eur).

Primátor mesta Košice Richard Raši odovzdá výherkyni svoju špeciálnu cenu, ktorú kúpil za vlastné peniaze, 22. septembra v priestoroch Magistrátu mesta Košice na Triede SNP 48/A. Majiteľom najkrajších košických balkónov, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach, dostanú od zástupcu SMsZ darčekové poukážky na nákup rastlinného materiálu podľa vlastného výberu.

Všetkým výhercom srdečne gratulujeme.

Informovalo Mesto Košice

1.miesto: Vojtech Meliš, Rastislavova č. 37

1.miesto: Vojtech Meliš, Rastislavova č. 37

2. miesto: Monika Mireková, Bukurešťská č. 13

2. miesto: Monika Mireková, Bukurešťská č. 13

3. miesto: Ing. Iveta Huthová, Športová č. 3

3. miesto: Ing. Iveta Huthová, Športová č. 3

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Výhercovia súťaže o najkrajší balkón mesta sa už tešia na pekné ceny

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems