Tancom vyjadrili, že sme si všetci rovní

| Fotoriport, K13 a VÝMENNÍKY, Reportáž | 8. 9. 2014

Scénický tanec nemusí mať striktne predpísaný príbeh. Vystúpenie Košického divadla tanca v Kasárňach/Kulturpark pohltilo návštevníkov najmä svojou atmosférou, originálnou hudbou a hlavnou myšlienkou. „Všetci sme si rovní medzi rovnými, aj keď máme iné povahy a záľuby,“ vysvetlila mi zámer choreografie hneď po vystúpení tanečnica Alexandra.

Súčasťou festivalu Leto v parku bolo v utorok o 21:00 hod. aj tanečné vystúpenie Par In Parem v podaní tanečníkov Košického divadla tanca. Radovan Vagač a Tina Hažinčáková vytvorili choreografiu práve pre exteriér kasární a výnimočná bola aj hudba skomponovaná Petrom Creek Orgovánom. „Predstavenie sa mi páčilo, inšpiroval som sa najmä hudbou, ktorá bola originálna, bolo to pekné zlúčenie moderných a tanečných motívov,“ pochválil projekt Košičan Juraj. Kým jemu najviac imponovala hudobná zložka, iní si pochvaľovali mix tanečných žánrov, ako step, ľudové motívy, súčasný tanec, ale aj vzdušné akrobatické kúsky tanečnice na kruhu a visiacich šáloch. Mladý francúzsky pár, ktorý Košice navštívil iba na tri dni, považuje toto vystúpenie za najkrajší zážitok: „Všetky časti predstavenia boli ucelené, mali svoju logickosť vo všetkom, čo za sebou nasledovalo. Bol to mix rôznych tanečných štýlov a kým tanečníci na scéne boli reálni, veľmi sa nám páčilo, keď niektoré postavy boli ako tiene, a tak to funguje aj v živote.“

Gabriela Krestián Kuchárová
Foto: killian/amis

e45b4763
e45b4524
e45b4257
e45b4184
e45b4156

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tancom vyjadrili, že sme si všetci rovní

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems