Školáci sa budú učiť o remeslách priamo na Hrnčiarskej ulici

| Pozvánky, Ulička remesiel | 24. 9. 2014

Žiakov košických základných škôl čaká 26. septembra netradičná hodina dejepisu. Prostredníctvom kreatívnych dielní a prednášok sa na nej naučia, ako sa kedysi kuli podkovy, miesilo cesto na chlieb či hlina na krčahy. Podujatie pripravuje nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry.

Na podujatie V lavici na ulici sa prihlásili žiaci košických škôl, pre ktorých je od 8:00 do 14:00 hod. nachystané netradičné vyučovanie. Dozvedia sa na nej informácie o histórii remesiel a samotnej Hrnčiarskej ulice, no čakajú ich aj hry či maľovanie na tvár. Na záver dostanú všetci účastníci certifikát o absolvovaní prednášok a navštívia remeselnícke dielne na Hrnčiarskej ulici.

Sme veľmi radi, že môžeme deťom hravou formou priblížiť remeslá, ktoré sú súčasťou našej kultúry od nepamäti, no v dnešnej dobe sa im neprikladá dostatočný význam. Chceme viesť deti k tomu, aby si vážili energiu, ktoré do svojich diel remeselníci vkladajú a zároveň im predstaviť remeslá v novom, zaujímavom svetle,“ hovorí Jana Kopernická z neziskovej organizácie Košice region umenia a kultúry.

v_lavici_na_ulici


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Školáci sa budú učiť o remeslách priamo na Hrnčiarskej ulici

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems