Prvý Deň architektúry v Košiciach

| Pozvánky | 29. 9. 2014

V prvú októbrovú sobotu sa uskutoční nultý ročník Dňa architektúry v Košiciach. Mladí architekti vás vezmú na dobre známe miesta, aby ste ich mohli vidieť novými očami. Komentované prehliadky sídliska Terasa a areálu Nemocnice Louisa Pasteura vás zoznámia s jedinečným miestom, v ktorom žijeme.

Prechádzka po sídlisku Terasa začína v sobotu, 4. 10. o 16:00 hod. pred kinom Družba. Dozviete sa o projekte Lunikov, dôležitosti kvalitného verejného priestoru, prezrieme si Fakultnú nemocnicu aj Magistrát a prechádzku ukončíme v areáli Novej Terasy. Prechádzať sa s vami budú Ing. arch. Marína Kissová a Bc.Viktória Mravčáková.

Prechádzka objavujúca Nemocnicu Louisa Pasteura začína o 14:00 pred vstupom do areálu na Rastislavovej 43. Prevedie vás jednotlivými obdobiami, počas ktorých bola nemocnica budovaná: od secesia z počiatku 20. storočia až po monoblok odovzdaný do užívania tohto roku. Trasu bude komentovať Ing.arch. Miroslava Mertová.

Akcia je bezplatná a prístupná širokej verejnosti.

Projekt Den Architektury chce sprístupniť architektúru a priestor okolo nás jeho užívateľom. Ponúka verejnosti možnosť poznať miesta, ktorými denne prechádzajú, budovy, kde pracujú či študujú inou optikou. Prechádzky vedené architektom ponúkajú odbor výklad, možnosť diskutovať a skúmať naše mesto.

V Českej republike stojí za projektom Den architektury organizácia Kruh. Tá od roku 2001 organizuje verejné akcie a prednášky na podporu a propagáciu architektúry v spoločnosti, v roku 2011 priniesla projekt Den architektury. V roku 2013 bol vďaka združeniu Archimera realizovaný Den architektúry aj na Slovensku. Viac informácii nájdete na www.denarchitektury.czwww.kruh.info.


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Prvý Deň architektúry v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems