Pozrite si veľké bodliaky zo skla

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky, Reportáž | 8. 9. 2014

Diela etablovaného košického výtvarníka Pavla Megyesiho sú súčasťou súkromných a galerijných zbierok nielen na Slovensku. Najnovšie sa na jeho tvorbu môžeme pozrieť v košických Kasárňach/Kulturpark.

Výstava s názvom Signál predstavuje diela, v ktorých sa autor venuje multilinearite času a priestoru, uprednostňuje prácu s hmotou a postupne modeluje expresívne štrukturálne krajiny. Viditeľné sú v nich nové techniky, procesy, svieži kolorit a vzájomný bezprostredný dialóg. Signál chápaný ako zdroj neviditeľných vĺn a ich vplyvu na okolie sa stáva komunikačným prostriedkom a zrkadlí pôsobenie vesmíru na ľudí a prírodu. „Paľo má prepracovanú techniku a jeho farebné diela priestorom Kasární pristanú. Výstava je vizuálne prístupná pre širokú verejnosť, a nemusíme mať kľúče, aby sme sa k nej priblížili,“ uviedla na vernisáži kurátorka výstavy Zuzana Pacáková. Hoci sa Pavol Megyesi pohral najmä so štetcom a farbami, výstave dominuje ligotavá trojica bodliakov vytvorená so sklenených úlomkov na snehobielom thasoskom mramore. Výstava potrvá do 20. septembra v Kasárňach/Kulturpark v galérii Alfa.

Redakcia
Foto: Martin Krestián

Megyesiho prepracovaná technika a farebné diela priestorom Kasární pristanú.

Megyesiho prepracovaná technika a farebné diela priestorom Kasární pristanú.

Ligotavé bodliaky zo sklenených úlomkov.

Ligotavé bodliaky zo sklenených úlomkov.

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pozrite si veľké bodliaky zo skla

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems