Na továrenský komín polezú roboty

| Mesto Košice, T-Systems | 21. 9. 2014

Atraktívna súťaž pod záštitou košického primátora Richarda Rašiho „Na komín 2014“ prebehne počas Bielej Noci. Najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku sa uskutoční 4. októbra a po piatykrát oživí nočné Košice.

Prvý ročník unikátneho podujatia, v rámci ktorého polezú na 55 metrov vysoký továrenský komín roboty, sľubuje priniesť svojím originálnym konceptom na Slovensko úplne novú formu zápolenia, zábavy a vzdelávania.

Roboty polezú na komín, respektíve komínový rebrík 3. (piatok) a 4. (sobota) októbra v areáli CASSOVAR BUSINESS CENTER na Žriedlovej 13 v Košiciach. Prvý deň čakajú súťažiacich kvalifikačné boje, druhý deň už pôjdu v hlavnej súťaži naostro. Pre verejnosť bude najatraktívnejšia práve sobota, v čase od 12:00 do 22:00 hod., keď osobne odovzdá ceny víťazom primátor mesta Richard Raši. „Som veľmi rád, že Košice opäť raz budú svetové a ožijú ďalším unikátnym podujatím, čo zvýši jeho atraktivitu nielen pre samotných Košičanov, ale i turistov, ktorých do nášho krásneho mesta prichádza stále viac a viac,“ uviedol primátor. „Organizátori majú ambíciu vytvoriť tradičné a populárne podujatie so širokou účasťou súťažiacich a divákov s medzinárodným renomé a ja verím, že tento cieľ sa podarí dosiahnuť.“ Cieľom každého robota bude čo najrýchlejšie zvládnuť výstup i zostup po komínovom rebríku, prípadne po jeho povrchu. Akú cestu si súťažiaci vyberie, je len na ňom, musí však dodržať všetky pravidlá. Súťažiť môžu skupiny aj jednotlivci v 2 kategóriách. Prvá je určená študentom stredných škôl, druhá zahŕňa odbornú verejnosť a univerzity. Podľa Miroslava Voláka zo spoločnosti Spinea Technologies bude dejisko súťaže prispôsobené tak, aby diváci videli čo najviac, a zároveň boli dodržané aj všetky bezpečnostné pravidlá.

Organizátormi súťaže sú Košice IT Valley, Spinea Technologies, Košice Turizmus, Mesto Košice a hlavným partnerom je T-Systems Slovakia.

Viac sa záujemcovia dozvedia na www.nakomin.com alebo www.facebook.com/NaKomin.

Informovalo Mesto Košice

foto LEN na web

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na továrenský komín polezú roboty

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems