Kráľ Šalamún v Spišskom Jeruzaleme

| Košický samosprávny kraj, Pozvánky | 8. 9. 2014

V Spišskej Kapitule a v lokalite zvanej Pažica objavili odborníci unikátnu koncepciu teritória, ktoré pripomína staroveký Jeruzalem. Objav potvrdili aj historici a archeológovia. Usporiadanie kaplniek a ďalších stavieb v priestore vytvára symbolický Jeruzalem v mierke takmer jedna k jednej.

logo_spis_jeruzalemKultúrno-duchovný festival Spišský Jeruzalem, ako unikátny projekt programu kultúrneho turizmu Terra Incognita, sa bude konať od 12. do 14. septembra v Spišskom Podhradí a Spišskej Kapitule. Podujatie, ktoré zastrešujú Košický a Prešovský samosprávny kraj v spolupráci so Spišským osvetovým strediskom, mestom Spišské Podhradie, Spišskou diecézou a partnermi, má bohatý program viacžánrových vystúpení. Mieša sa v nich duchovný odkaz so súčasnou kultúrou, divadelné predstavenia s výstavami, prehliadky, poetické pásmo, tvorivé dielne so zaujímavými koncertmi. Odporúčame predstavenia Kráľ Šalamún a Hľa, váš kráľ! v podaní Divadla DTS, komentovanú terénnu exkurziu po prírodných a kultúrnych pamiatkach, Pobožnosť krížovej cesty, ako aj folklórne vystúpenie PUĽSu Kolíska a kríž. Počas festivalu môžu návštevníci – pútnici získať Medailón pútnika. Unikátna lokalita dáva priestor na pripomenutie a prežitie udalostí umučenia i vzkriesenie Ježiša Krista. Vznikla zásluhou jezuitov v rokoch 1666 až 1675. Kompletný program je na stránke www.osvetasnv.sk.

Zuzana Bobríková
Foto: archív KSK

Veľký úspech mala na Spišskom Jeruzaleme 2013 inscenovaná Krížová cesta. Foto: archív KSK

Veľký úspech mala na Spišskom Jeruzaleme 2013 inscenovaná Krížová cesta. 

sj-2013-58

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Kráľ Šalamún v Spišskom Jeruzaleme

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems