Košice Night Run 2014 sa niesol v rekordnom duchu

| Mesto Košice, Reportáž, Šport | 21. 9. 2014

Do tretice všetko dobré. Tento výrok do bodky potvrdil tretí ročník obľúbeného ľudového behu nočnými Košicami. Na novú, desať kilometrovú trať v historickom centre mesta prilákal rekordných 2000 bežcov.

O tom, že skôr ako o pódiové umiestnenie išlo o dobrý pocit a skvelú atmosféru, svedčí i štartovacia čiara, kde sa navzájom povzbudzovali k čo najkvalitnejším výkonom nielen profesionálni bežci, ale aj amatéri, deťúrence, mnohé osobnosti mesta, domáci i „cezpoľní“ pretekári. Všetci účastníci sa zhodli v tom, že nočný beh Košicami sa fantastickou náladou približuje k takým významným podujatiam, ako je svetoznámy Medzinárodný maratón mieru.

Na štartovacej listine Košice Night Run 2014 síce dominovali Košičania, no netradičný zážitok prilákal aj Talianov, Portugalcov, Brazílčana, Fína, Francúzov, Mexičanku, Američanov a Britov. Nočný beh si očividne vychutnával aj primátor Košíc Richard Raši, ktorý svoj minuloročný čas poriadne vylepšil, trať totiž zvládol za vynikajúcich 48 minút a 19 sekúnd, s čím bol veľmi spokojný. „Bol to úžasný pocit. Nielen preto, že podujatie Košice night run je z roka na rok svetovejšie, ale aj preto, lebo stretnutie takého množstva vynikajúco naladených ľudí, ktorí i takto zviditeľňujú naše krásne mesto, je povznášajúce. Trať bola krásna, perfektne osvetlená, všade plno povzbudzujúcich Košičanov, hudba. Zabehať si tu bol pre mňa veľmi silný zážitok,“ pochvaľoval si primátor v cieli.

Ženy uprednostnili beh nočným mestom pred nákupmi v obchodoch, obliekli si športové šortky, obuli tenisky a za svoje výkony na trati sa veru vôbec nemuseli hanbiť. Medzi ne patrila aj viceprimátorka mesta Košice Renáta Lenártová, ktorá si zabehla polovičnú dĺžku trate spolu s nadšenými žiakmi košických základných škôl. Celú trať lemovali nie menej nadšení fanúšikovia a diváci, okrem športového zážitku si vychutnávali aj bohatý sprievodný program. Množstvo stageov obľúbených košických podnikov navodilo výbornú náladu i v okolitých uličkách. V tempe ju udržiavala napríklad bubnová šou, dídžeji, vystúpenia hudobných kapiel. Atmosféru nádherne dopĺňalo do tmy žiariace, osvetlené súsošie Immaculaty.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

NightRun14
NightRun15

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice Night Run 2014 sa niesol v rekordnom duchu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems