Handmade pohovka

| DIY | 8. 9. 2014

Inšpiratívne obrázky s nábytkom z paliet sa na internete objavili už dávnejšie. Teraz takéto postele, pohovky, stolíky či poličky nájdeme v záhradných domčekoch, na terasách, v reštauráciách a urobiť si ich môžete aj do bytu. Výhodou je ľahká dostupnosť materiálu, úprava podľa vlastných predstáv a ekologickosť. Nevýhodou prach z brúsenia a čas, ktorý tým strávime, no výsledok nám poslúži niekoľko rokov.

Palety odporúčame brúsiť v exteriéri s elektronickou brúskou, ktorá trochu ušetrí čas a námahu. Následne ich očistíme suchou kefou a natrieme. Zvoliť môžeme farbu, moridlo alebo lazúru, ktorá nepotlačí pôvodnú štruktúru dreva. Na trhu je množstvo odtieňov, paleta na obrázku je natretá matnou lazúrou vo farbe orecha. Chráni drevo a vytvára na ňom lakový film. Aby sa palety neposúvali, je ideálne spojiť ich napríklad skrutkami. Posledným krokom je výber matraca a vankúšov, ktoré zabezpečia pohodlné opieranie. Celý postup záleží od individuálnych predstáv a šikovnosti. Sami sa môžeme rozhodnúť, či chceme pohovku z jednej alebo dvoch vrstiev paliet, s operadlom, alebo bez, či dokonca gauč na kolieskach, ktoré zakúpime v špecializovaných obchodoch. Keď sa k tomu pridá ešte matrac od rodičov, tak výsledok nie je len originálny a ekologický, ale aj ekonomický.

Gabriela Krestián Kuchárová
Foto: Martin Krestián

paletovy gauc copy

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Handmade pohovka

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems