Dobročinný koncert pre pacientov detskej onkológie

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 8. 9. 2014

Dobročinné koncerty organizuje tím projektu SPOTs od marca 2014. Vždy prvý piatok v mesiaci sa vo Výmenníku Brigádnická na sídlisku Terasa realizuje koncert vybranej košickej kapely a obdarúvajú sa tí, ktorí to najviac potrebujú. Celý výťažok muzikanti venujú organizácii podľa vlastného výberu, pričom SPOTs im zabezpečuje priestory a sprostredkúva komunikáciu s vybraným subjektom.

Doposiaľ sa konali štyri koncerty so žánrovo odlišnými kapelami. Pilotným vystúpením bol koncert skupiny Bobova diéta, ktorá podporila Rehabilitačné stredisko pre ľudí s duševnými chorobami. Los Massakeros pomohli zvieraciemu útulku UVP v Haniske. Kapela Cha bud prispela Centru KINESIS (centrum pre deti a dospelých s neuromuskulárnymi poruchami). Občianske združenie Pomocná ruka, pracujúce s ľuďmi na okraji spoločnosti, podporili košickí Brokenroll.

Tri eurá na dobrú vec

Piaty koncert bude súčasťou festivalu Naše sídliská a vystúpi na ňom kapela Podfuck. Finančný výťažok venujú hudobníci Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach, oddeleniu detskej onkológie a hematológie. „Ak môžeme aspoň trošku pomôcť deťom, aby mali krajší deň, bude to pre nás zadosťučinením. Zrejme im to neuľaví na trápení, ale možno im to pomôže, a dokážu si aspoň trocha spestriť pobyt v nemocnici,“ zdôveril sa frontman kapely Alexander Albert. Koncert sa uskutoční 3. októbra vo Výmenníku Brigádnická od 19:00 hod. Vstupné sú minimálne tri eurá, návštevníci môžu prispieť aj vyššími dobrovoľnými príspevkami. Tí, ktorí nemajú možnosť prísť na podujatie osobne, ale chcú podporiť dobrú vec, môžu tak urobiť zaslaním peňažného daru na bankový účet Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Dostupný na jej webovej stránke aj na stránke www.spots.sk.

V prípade záujmu realizovať dobročinný koncert alebo inú podobnú udalosť kontaktujte členov tímu SPOTs.

Renáta Kmecziková
Foto: archív SPOTs

IMG_9730 copy
IMG_9716
lesmasakeros-9
IMG_9718
bobova0021

bobova0012
bobova0005

lesmasakeros-11

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Dobročinný koncert pre pacientov detskej onkológie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems