Čokoládovo-jahodové trifle

| DIY | 8. 9. 2014

Recept na trifle, to čudné slovo, pozná asi každý z vás. Ide o pudingový, jogurtový či ovocný pohár. Skrátka postupné vrstvenie všelijakých lahôdok do jednej nádoby, kde sa stretnú piškóty (alebo iné pečivo), krém (puding, tvaroh, jogurt, smotana, mascarpone…) a ovocie. Plus čokoláda, želatína, karamel, šľahačka… Kombinácií je neúrekom a hlavným mottom je vrstvenie, ktoré zvládne aj malé dieťa.

DSC_0224 (1) copyPotrebujeme:

Na 4 poháre: 400 ml jahodového jogurtu s kúskami ovocia, jahodový kompót, piškóty, 1 balík čokoládového pudingu bez varenia (môže byť aj klasický na varenie), 1 čokoládový muffin.

Postup:

Vyšľaháme si puding bez varenia alebo uvaríme a vychladíme klasický puding, jahody dáme odkvapkať a šťavu si odložíme. Čokoládový muffin rozmrvíme a rozdelíme na spodok do 4 pohárov. Polejeme jahodovou šťavou. Zalejeme vrstvou čokoládového pudingu. Nasleduje vrstva z piškót, ktoré sme namočili do jahodovej šťavy, vrstva jahodového jogurtu a samotných jahôd, ktoré sme rozpolili. Na vrch nalejeme zvyšok pudingu a záverečnú čerešničku vymeníme za jahodu.

Hodí sa nielen na detské a narodeninové oslavy. Dezert je sýty, takže poteší aj ako olovrant vo všedný deň. Veď prečo nie? Mimochodom, slovo trifle v preklade znamená maličkosť, triviálnosť. Aká príjemná, treba dodať.

Pripravilo: 

oslavuj

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Čokoládovo-jahodové trifle

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems