Aplikácia s kreslenou grafikou, GPS navigáciou a ovládaním ohňostroja

| K13 a VÝMENNÍKY, Rozhovory, T-Systems | 21. 9. 2014

Tento rok sa Bielu noc rozhodla podporiť aj najväčšia IT firma v Košiciach, spoločnosť T-Systems Slovakia. Vytvorila pre podujatie mobilnú interaktívnu aplikáciu pre smartfóny. Viac o nej prezradila dramaturgička podujatia Zuzana Pacáková.

Čo všetko návštevníci v aplikácii nájdu?

V prvom rade bude nabitá informáciami o Bielej noci. Diváci v nej nájdu podrobné profily umelcov, popisy všetkých ich diel, fotografie projektov vystavených na našom podujatí, videá z minulých ročníkov a samozrejme interaktívnu mapu s GPS navigáciou. Špecialitou je umelecký slovník, ktorý pomôže ľuďom zorientovať sa v pojmoch, ako mapping, inštalácia, performancia a ďalšie. Aplikácia samozrejme komunikuje s Facebookom a Instagramom. Je to skvelá moderná pomôcka, a preto ju vrelo odporúčam všetkým, ktorí vlastnia smartfón so systémom Android alebo IOS.

Ako dlho trvala jej príprava? Má nejaké špeciálne technické požiadavky?

Príprava trvala takmer rok. Dizajn aplikácie je unikátnou kombináciou kreslenej grafiky ilustrátorky Alici Gurínovej a moderných prvkov nasledujúcich súčasné trendy v tejto oblasti. Technickou špecialitou je možnosť ovládania interaktívneho digitálneho ohňostroja, ktorý bude umiestnený pri Immaculate, kde sa odpaľujú aj klasické svetelné ohňostroje. Tento výnimočný projekt s názvom FIRE WORK WITH ME pripravila grafička Zuzana Petrovičová spolu s programátorom Ondrejom Makšim.

Odkedy a kde si môžu návštevníci aplikáciu stiahnuť?

Proces schvaľovania a zverejňovania aplikácie je dlhý a zložitý. Budeme však robiť všetko preto, aby bola návštevníkom dostupná aspoň týždeň pred Bielu nocou. Nájdu ju pod názvom BIELA NOC v internetových obchodoch s aplikáciami Apple App Store a Google Play. Stiahnutie je bezplatné.

Bude ju vedieť používať aj staršia generácia? 

Jasné, aplikácia je prehľadná, čitateľná a intuitívna. Jej tvorcovia si dali záležať práve na tom, aby ľudia nemuseli vynaložiť veľa času a energie na zorientovanie.

Ďakujem za rozhovor. 

Veronika Samková

Dizajn aplikácie spája farebné ilustrácie a moderné prvky. Foto: archív OZ Biela noc

Dizajn aplikácie spája farebné ilustrácie a moderné prvky. Foto: archív OZ Biela noc

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Aplikácia s kreslenou grafikou, GPS navigáciou a ovládaním ohňostroja

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems