Vyskoč ako N.O.H.A.

| K13 a VÝMENNÍKY, Reportáž | 25. 8. 2014

„Prišli sme vás rozhýbať! Prišli sme, aby ste sa zapotili!“ burcoval MC Chevy na koncerte skupiny N.O.H.A. Dav ho počúval ako začarovaný. Hýbali sa takmer všetci a aj napriek chladnému počasiu a občasným prehánkam sa na viacerých čelách objavili aj kvapky potu.

Kasárne/Kulturpark sa v piatok 15. augusta napĺňali pozvoľna. Meškajúca úvodná kapela večera King Shaolin si priazeň davu príliš neužila, no svoj pätnásťminútový koncert odohrali s nadšením a skladbou Sunshine sa im dokonca podarilo odohnať prichádzajúci dážď. Dunivé bíty tanečnej hudby v podaní medzinárodného zoskupenia N.O.H.A. sa ozvali presne o 20:30 hod. a okamžite prilákali pod pódium desiatky tanečných nadšencov. Repera MC Chevyho si dav doslova zamiloval a on sa mu za to odmenil neustálym povzbudzovaním, vtipkovaním a neutíchajúcim prúdom energie. Obrovský aplauz si vyslúžili aj šikovné ruky a polonahé telo bubeníka Thoma Heriana či saxofón zakladateľa skupiny Philipa Nohu. Kaia Brown rozdivočila svojím hlasom boky dám aj pánov a keď sa ozvali prvé tóny Dinera či Tu Cafe, publikum poskakovalo ako o život. „Nevedeli sme, čo od vás čakať. Teraz vás zbožňujeme,“ nechal sa počuť MC Chevy. Kapela sa predstavila v Košiciach prvýkrát a miestni na to budú určite ešte dlho spomínať. Spevavé tomes tu café toma tu café con caña sa Kulturparkom ozývalo ešte dlho po tom, čo koncert doznel.

Veronika Samková
Foto: Tomáš Kurinec

Viac fotografií nájdete v galérii.

Newyorčania Kaia a MC Chevy skvele komunikovali s publikom.

Newyorčania Kaia a MC Chevy skvele komunikovali s publikom. 

kaia brown NOHA

king shaolin

kaia NOHA

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vyskoč ako N.O.H.A.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems