Na detskej železnici bude hasičská sobota a penová šou

| Pozvánky | 13. 8. 2014

Malých aj veľkých zvedavcov, ktorí majú radi vodu a hasičskú techniku, pozývajú organizátori už túto sobotu 16. augusta na Košickú detskú historickú železnicu. Prácu hasičov si budú môcť vyskúšať priamo na modernej i historickej technike, ktorú na stanicu Alpinka privezú dobrovoľní hasiči z Medzeva a železniční hasiči Železničnej  spoločnosti Slovensko. Deti sa môžu tešiť aj na penovú šou.

Program je súčasťou Fun sobôt, ktoré pripravilo občianske združenie Detská železnica Košice počas tohtoročných prázdnin pre všetkých cestujúcich obľúbenej železničky. Tentoraz do Čermeľa zavítajú profesionálni hasiči zo Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), ktorým bude asistovať Dobrovoľný hasičský spolok  z Medzeva.

„Pripravili sme ukážky modernej ale i historickej techniky. Aj malé deti dokážu napr. dvihnúť ťažké auto, uhasiť požiar či vyskúšať si prácu na historickej striekačke. Nebude chýbať množstvo vody, vytvoríme si dúhu a už teraz sa všetci tešte na penovú šou. Priamo na stanici Alpinka nám hasiči vytvoria penový bazén, ktorému určite neodolajú najmä tí najmenší,“ pozýva Ľubomír Lehotský, riaditeľ Detskej železnice.

Ozdobou bude stále fungujúca 137-ročná hasičská striekačka. Dodnes sa o ňu vzorne starajú dobrovoľní hasiči z Medzeva, ktorých história sa k tomuto mestečku viaže už od roku 1887. Tešíme sa na Vás už túto sobotu 16. augusta od 9:15 do 15:15 hod.

Zuzana Lehotská
Detská železnica Košice, o. z.

IMG_4420


Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na detskej železnici bude hasičská sobota a penová šou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems