Metal Inspirations 2014

| Pozvánky | 20. 8. 2014

Výstava umeleckých diel, vytvorených v rámci 12. ročníka medzinárodného workshopu Metal Inspirations 2014, sa uskutoční v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach, Hlavná 88, od 27.8.2014 do 5.10.2014.

V dňoch od 18. do 28. augusta 2014 sa v Košiciach koná v poradí už dvanásty ročník medzinárodného workshopu Metal Inspirations 2014. Tieto workshopy tradične organizuje Katedra dizajnu Fakulty umení TU v Košiciach v spolupráci s U. S. Steel Košice a so Strednou odbornou školou Košice-Šaca. Workshopu sa v tomto roku zúčastňuje 25 študentov a pedagógov dizajnérskych škôl, a to z TH Wismar, Nemecko, z Obuda-University Budapest, Maďarsko, z GCU Glasgow, Škótsko, z ASP Krakow, Poľsko, z VUT Brno, z STU Bratislava a z TU v Košiciach.

Zámerom 12. ročníka medzinárodného workshopu Metal Inspirations 2014 je pripomenutie si 10. výročia členstva Slovenska v Európskej únii, prostredníctvom vytvorenia originálnych umeleckých diel z kovu. Téma workshopu v roku 2014 preto znie: „Ja, Európan“ a má motivovať účastníkov workshopu k vytvoreniu umeleckých objektov, ktoré by symbolizovali motto Európskej únie „zjednotení v rozmanitosti“.

Dňa 27.8.2014 účastníci workshopu predstavia vytvorené umelecké diela širokej verejnosti vo výstavných priestoroch STM v Košiciach na Hlavnej ulici 88. Výstava pod názvom „Metal Inspirations 2014“ potrvá v STM do 5.10.2014.

Workshopy Metal Inspirations, organizované v Košiciach od roku 2002, dokumentujú úspešnú spoluprácu Technickej univerzity v Košiciach s U. S. Steel Košice v špecifickej umelecko-dizajnérskej oblasti. Na ich medzinárodnom úspechu majú svoj podiel majstri odborného výcviku SOŠ Košice-Šaca. Spoločne s organizátormi workshopu vytvárajú v dielenských priestoroch školy vhodné odborné zázemie pre realizáciu dizajnérskych vízií študentov a ich pedagógov z európskych univerzít, s ktorými má TU v Košiciach partnerské vzťahy. Študenti si osobitne cenia získanie praktických technologických skúsenosti pri spracovaní kovového materiálu, v rámci realizácie svojich umeleckých návrhov na workshope. Časť vytvorených diel z workshopu je pravidelne vydražená a získané finančné prostriedky sú využité na humanitárne účely.

MI-2014_Pozvanka_STM_Košice


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Metal Inspirations 2014

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems