Kultúrna mapa Košíc v jednoduchej aplikácii

| NESS | 25. 8. 2014

Mapovať kultúrne dianie v Košiciach je práca na plný úväzok. Desiatky inštitúcií, neustále sa meniace programy, novovzniknuté hudobné či tanečné formácie, rôzne žánre a na každom rohu iný farebný plagát zmätú nejedného našinca, o turistoch nehovoriac. Problémy by mala vyriešiť jednoduchá aplikácia od spoločnosti NESS KDC.

Prvú aplikáciu NESS-u venovanú nášmu mestu poznáme pod názvom Košice 2013. Jej úlohou bolo sprístupniť verejnosti informácie, ktoré sa týkali diania v Európskom hlavnom meste kultúry. Aplikácia sa do konca roka 2013 dočkala verzie 2.0.4. a na stránke Google Play si vyslúžila trojhviezdičkové hodnotenie. Jej úlohu teraz preberá novinka – GoKošice.

Vyfiltrujte si pre seba to pravé

Minulý rok sme mestu pomohli vytvorením softvéru pre mapovanie podujatí EHMK 2013. Tento rok tu máme novú aplikáciu, ktorá ponúka prehľad kultúrnych informácií o Košiciach pre turistov aj domácich. Verím, že bude užitočným pomocníkom pre celé mesto,“ povedal na tlačovej konferencii generálny riaditeľ NESS-u Marek Uhrín. Súbor s veľkosťou 6,09 MB si môžete stiahnuť zadarmo do každého mobilného telefónu s operačným systémom Android alebo iOS a pripojením na internet. Po nainštalovaní vás privíta modrá obrazovka s anglickým nápisom Experience Košice a moderným logom. Hneď potom sa dostanete priamo k podujatiam. Môžete si ich vybrať podľa miesta, žánru či dátumu, alebo si vytvoriť vlastný filter zahŕňajúci všetky vaše obľúbené žánre aj miesta. Po kliknutí na podujatie sa zobrazí jeho krátky popis, organizátor, vstupné aj odkaz na webovú stránku, kde nájdete viac informácií. Do aktuálnej verzie sa zatiaľ dostali kultúrni operátori, ako K13, Košice – Turizmus, Kultúrne centrum Košického samosprávneho kraja a samozrejme udalosti organizované mestom Košice. Tento zoznam sa bude postupne dopĺňať o ďalšie inštitúcie, kluby, kiná, divadlá, múzeá a galérie, ktoré sa na zverejnení programu dohodnú s pracovníkmi NESS-u. Kontakt na nich je dostupný na webovej stránke www.nesskdckosiciam.sk. Aplikácia by mala postupne priniesť kompletný prehľad tunajších koncertov, predstavení, výstav či podujatí. „Verím, že budete inšpiráciou aj pre ďalších, ktorí prinesú aplikácie z iných oblastí,“ vyjadril sa na adresu spoločnosti NESS primátor Richard Raši. GoKošice  má vo svojom telefóne už odo dňa spustenia, teda od 29. júla.

Veronika Samková

Vďaka GoKošice budete mať prehľad kultúrnych podujatí neustále so sebou. Foto: archív NESS KDC

Vďaka GoKošice budete mať prehľad kultúrnych podujatí neustále so sebou. Foto: archív NESS KDC


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Kultúrna mapa Košíc v jednoduchej aplikácii

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems