Konferencia v papučiach

| Pozvánky | 25. 8. 2014

Stretnú sa molekulárny biológ, kybernetička a spisovateľ. Čo znie ako začiatok vtipu je v skutočnosti iba malý výsek z reality konferencie TEDxKošice.

Už tretíkrát sa v Košiciach uskutoční neformálna konferencia, ktorej cieľom je vytvoriť priestor pre myšlienky  hodné šírenia. „Rozhodli sme sa podujatie zjednotiť motívom V papučiach,“ vysvetľuje koordinátorka konferencie Zuzana Matkovská. „Veríme, že sa nám podarí vytvoriť útulnú atmosféru, vďaka ktorej z vás opadne stres všedných dní a zároveň sa budete cítiť ako doma.“

Pre formát TEDx je typický široký tematický záber prednášok. Medzi rečníkmi TEDxKošice nájdete známe osobnosti, akými sú aktivistka Zuzana Wienk z Aliancie Fair Play, kulinársky expert Roman Vaněk, ktorého môžete poznať napríklad z internetovej relácie Peklo na talíři, alebo charizmatický spisovateľ Daniel Hevier. „Je to vynikajúca príležitosť rozšíriť si svoj všeobecný prehľad, spoznať najnovšie spoločenské trendy a krásu vedy,“ vysvetľuje Matkovská. Diváci budú mať príležitosť oboznámiť sa so svetom robotiky, dostanú náhľad na budúcnosť antibiotickej liečby, zažijú typografickú nostalgiu, umelecké vystúpenia a aktívne prestávky plné dobrého jedla, zábavy a networkingu.

Celodenné podujatie plné podnetných prednášok a inšpiratívnych príbehov sa uskutoční 6. septembra v Kasárňach/Kulturpark. Registračný formulár nájdete na stránke www.tedxkosice.com alebo na facebooku. Konferencia je organizovaná na základe licencie neziskovej organizácie TED. Na výročnú konferenciu TED sú pozývaní poprední svetoví myslitelia a ľudia činu, aby predniesli svoju 18 minútovú reč. Záznamy sú prístupné na stránke www.ted.com.

Organizačný tím TEDxKošice

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Konferencia v papučiach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems