Duch času opäť ovládne Spišskú Novú Ves

| Pozvánky | 25. 8. 2014

V Spišskej Novej Vsi zavládne 29. a 30. augusta Genius temporis – Duch času. Počas Dní mesta na Radničnom námestí ožije dávna história v atmosfére čias minulých. Genius temporis je jedným z top podujatí dlhodobého programu KSK Terra Incognita – Krajina nespoznaná.

V programe nebudú chýbať tradičné ukážky sokoliarov, rytierskych turnajov a bojového umenia, dobových tancov a hudby. Podujatie aj tento rok spestrí trh ľudových remesiel, dobový tábor, rozprávky a hry pre deti.

Zaujať môže historická kompozícia z dejín mesta o letohrádku na Blaumonte nazvaná San-Souci – Miesto bez starostí, ale aj Pašov dvor – renesančno-turecký program skupiny Sarus, dobová hudba Bordó Sárkány z Maďarska, ukážky z 30-ročnej vojny v podaní Tostabur Espadrones a skupiny Jago či ukážky sokoliarov sv. Bavona. Hornoliptovský kurucký regiment ukáže Zlapanie zbeha, v sprievode mestom príde gróf Štefan Csáky s manželkou Júliou. V nedeľu 31. augusta budú v jazdeckom areáli vo Ferčekovciach jazdecké preteky Cena Spiša.

Kultúrne centrum KSK sa v podujatiach Terra Incognita snaží priblížiť aj ďalšie zaujímavosti. Návštevníci Genius Temporis môžu zadarmo vystúpiť na najvyššiu kostolnú vežu Slovenska, pozrieť si výstavu Život za kláštornými múrmi v Múzeu Spiša aj Galériu umelcov Spiša. S 50-percentnou zľavou navštíviť letné kúpalisko, zoologickú záhradu, Monkeyland a výstavu STM 60. – 80. roky v karikatúrach z časopisu ROHÁČ.

Zuzana Bobriková

Duch času

Duch času_01

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Duch času opäť ovládne Spišskú Novú Ves

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems