Užili si aktívny športový oddych s kolegami a rodinou

| Fotoriport, T-Systems | 14. 7. 2014

Viete, čo je Segway, CrossFit alebo boot camp? Zamestnanci spoločnosti T-Systems Slovakia vedia. Všetko si to vyskúšali naživo počas letného športového dňa, ktorý im zamestnávateľ pripravil.

Podujatie s oficiálnym názvom Summer Sports Day sa traduje od samotného vzniku pobočky spoločnosti. Tento rok sa konal po prvýkrát vo vynovenom T-Systems Športovo-zábavnom areáli na Alejovej ulici.

1

Vďaka tunajším volejbalovým, futbalovým, multifunkčným, detským aj dopravným ihriskám je areál dokonalým miestom pre veľké športové akcie. V sobotu 28. júna si doň našlo cestu viac ako tisíc návštevníkov.

2

Športovci mali možnosť zahrať si futbal a volejbal, previesť sa na dvojkolesovom futuristicky vyzerajúcom vozidle Segway, vyskúšať profesionálny tréningový program CrossFit, alebo kruhové skupinové cvičenie vychádzajúce z vojenského výcviku nazývané boot camp.

3 ATímového ducha preverili úlohy ako trojnohé nohavice či viacmiestne lyže, v ktorých je dôležitá spolupráca a rovnováha oboch členov posádky. Jednotlivci mali možnosť prejsť si skúškou odvahy či vyhrať v basketbale s nadrozmernou loptou.

4

V amfiteátri areálu tešili návštevníkov svojím spevom skupiny T Band Hard a T Band Soft, ale aj známa slovenská folková kapela Hrdza.

5 A

Polovica skateparku sa premenila na chill zónu pripravenú na oddych, na druhej vystúpila tanečná formácia Outbreak, ktorá neskôr predviedla aj tanečný workshop pre všetky generácie.

6 A

Najmenší návštevníci sa vyšantili na preliezkach, nafukovacom hrade, nechali si pomaľovať tváre a vyskúšali niekoľko súťaží.

7

Športový deň očami priameho účastníka:

Letného športového dňa sme sa zúčastnili celá rodina – syn Martinko a manželka Zuzka a ja. Keďže synček má len štyri a pol roka, program sme si rozdelili na dve polovice. Po dopoludňajšej časti nasledovalo občerstvenie a povinný spánok, popoludní sme sa vrátili späť a ostali až do tomboly. Ak mám porovnať športový deň s inými akciami, musím oceniť to, že podujatie bolo veľmi ucelené. Program tvorila kombinácia viacerých súťažných aktivít, pričom väčšina z nich sa dala poňať ako detská hra a absolvovať aj s drobcami. Páčilo sa mi, že tu nebola žiadna povinná registrácia či formálne tímy. Veľa vecí sa dalo jednoducho vyskúšať. Martinka najviac zaujala hra kaktus, kde bolo treba vyťahovať paličky a spúšťať loptičky, alebo chytanie lietajúcich papierikov. Rodinne sme si zahrali aj megabasket, v ktorom sa nám ušlo aj víťazstvo (manželkina medaila rovná sa spoločná medaila). Celý športový deň bol oddychový, zábavný, aj počasie nám prialo. Soft forma T-Bandu síce hrala niekedy príliš nahlas, no to asi k pravej atmosfére takéhoto podujatia patrí.

Martin Džbor, riaditeľ pre strategický rozvoj v T-Systems Slovakia

Katarína Holopová, Veronika Samková
Foto: archív T-Systems Slovakia a T-Systems Športovo-zábavného areálu

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Užili si aktívny športový oddych s kolegami a rodinou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems