Letná dovolenka v Rozprávkove

| DIY, K13 a VÝMENNÍKY, Rodina, Rozhovory | 14. 7. 2014

Tvorivé dielne, divadielka, piknik na zelenej mäkkej tráve a osviežujúce maškrty z čerstvého ovocia a zeleniny. Takýto „all-inclusive“ pobyt pripravilo Rodinné centrum Stonožka pre malých návštevníkov Kasární/Kulturpark. Program Rozprávkového leta sa začal už 9. júla a bude pokračovať aj počas festivalu Leto v parku. Viac už organizátorka Natália Nigutová.


Ako sa zrodilo Rozprávkové leto v Kulturparku?

Myšlienka zorganizovať Rozprávkové leto vznikla počas tohtoročného podujatia Míľa pre mamu. Rodičia boli z areálu príjemne prekvapení. Netušili, že je prístupný verejnosti a že je pekný. Priali si, aby sa usporadúvalo viac aktivít pre rodiny s deťmi.

Kedy môžu deti prísť do parku a aké aktivity ste pre nich pripravili v rámci festivalu Leto v parku?

Počas festivalu Leto v parku budeme mať v nedeľu (10. 8.) tvorivé dielne pre deti a ich rodičov. V Kasárňach budeme dvakrát do týždňa, a to v stredu a vo štvrtok. V stredu dopoludnia sa zahráme s deťmi na hudbu. Rozdáme si nástroje, budeme spievať a tancovať vždy na nejakú inú pesničku. Poobede organizujeme tvorivé dielne, Čítankovo s knižnicou LitPark, koncert pre deti Sláčikovci zo Štátnej filharmónie Košice a aj detskú diskotéku a rozprávočky s ujom Ľubom. Štvrtky venujeme pohybu. Deti budú cvičiť s  pomocou riekaniek a pesničiek. Pripravili sme aj montessori herňu, piknikové deky, trampolínu. Spoločne s deťmi prichystáme aj občerstvenie zo surovej zeleniny a ovocia od lokálneho pestovateľa. Všetky aktivity sú bezplatné a sú vhodné pre deti od 1,5 až 10 rokov. V prípade potreby zabezpečíme dozor. Pri  nepriaznivom počasí presunieme program do pavilónu Foxtrot.

Spomenuli ste tvorivé dielne, čo sa v nich bude tvoriť a s akými materiálmi budú deti pracovať?

Deti budú pracovať s rozličnými materiálmi. Pripravili sme pre ne domácu ekoplastelínu. Vyrába sa z múky vody a soli. Jej výhoda spočíva v tom, že vydrží byť dlhšie  mäkká. Ak ju dieťa náhodou ochutná, nič sa mu nestane. Ďalej budeme vymaľovávať sadrové odliatky s letnými motívmi, zdobiť tričká a tašky. Všetko, čo si deti vyrobia, si môžu zobrať domov. Novinkou bude bublinárium. Deti ohúria veľké bubliny.

Záverečnou bodkou Rozprávkového leta v parku bude detská párty s rôznymi súťažami s ujom Ľubom. Aké súťažné disciplíny chystáte a čo môžu deti vyhrať?

Pripravíme osem disciplín, napríklad kuželky, lovenie rybičiek, skákanie vo vreci. Dieťa nemusí absolvovať všetky súťaže, jednu disciplínu môže prejsť aj viackrát. Každý súťažiaci dostane diplom, na ktorom bude zbierať pečiatky za zvládnutie súťažnej disciplíny. Za tieto pečiatky dostanú deti žetóny. Tie môžu potom použiť na „nákup“ sladkostí v bufete. Prví traja, ktorí získajú najviac pečiatok, dostanú vecné ceny – hračky, farbičky a podobne.

Ďakujem za rozhovor.

Alica Tkáčová

Tvorivé deti a mamy v akcii. Foto: archív MC Stonožka

Tvorivé deti a mamy v akcii. Foto: archív MC Stonožka

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Letná dovolenka v Rozprávkove

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems