Jóga a Zen v parku

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 21. 7. 2014

Výnimočné cvičenie jogy a zenu s hudobným doprovodom violončela v príjemnom prostredí Kasární/Kulturparku. Na čerstvom vzduchu, pod stromami a modrou oblohou, obklopení pôsobivou rezonanciou hudby violončela, ktorá navodí uvoľnenú atmosféru pohody a umožní hlbší ponor do vlastného vnútra.

poster_novinyŠpeciálne zostaveným jogovým cvičením nasmerujeme vašu pozornosť na vnímanie jednoty tela, mysle a tohto momentu. Každé uvoľnenie začína s telom. Aj my to svoje najskôr precítime v pozíciách, ktoré uvoľnia náš krk, chrbát a nohy. S aktívnym prístupom a ohybným telom lepšie dokážeme ostať pevní, a zároveň flexibilní, aby sme v situáciách, ktoré život prináša vedeli pružne a správne reagovať.

Prostredníctvom strečingu, pomalého pohybu a dychu, spomalíme telo a naša myseľ ho bude prirodzene nasledovať. Vtedy dokážeme pozrieť priamo do nej. Naučíme vás techniku práce s mysľou, ktorá sa používa pri zenovom cvičení. Potom si to vyskúšame a počas krátkej meditácie nazrieme do hĺbky vlastnej mysle. Cvičenie ukončíme zenovým sedením v tichu. Tak zažijete myseľ čistú ako zrkadlo a veľkú ako priestor. Takejto mysli sa hovorí jasná myseľ. Prináša do nášho každodenného života nové a svieže vnímanie reality.

Meditácia je cestou objavovania svojej skutočnej podstaty a vnáša do nášho života jasnosť a múdrosť. Jasné vnímanie situácie vám umožní správne konať tak, aby to smerovalo aj k prospechu ostatných. Takéto konanie odráža univerzálnu múdrosť a vedie k pocitu naplneného života.

Podujatie je sprievodným programom festivalu Leto v parku.


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Jóga a Zen v parku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems