Improvizácia v malíčku

| Pozvánky | 14. 7. 2014

Tri tvorivé tvory, alebo 3T je improvizačná divadelná skupina s domovskou stanicou v Žiline. Skupina vznikla v decembri 2004. Trojica hercov Lukáš „Pucho“ Puchovský, Stano Staško a Juraj „Šoko“ Tabaček sú známi predovšetkým západnému Slovensku. Ich šou sú neopakovateľné a vystupovanie každého rozosmeje. Nepripravenosť, spontánnosť či humornosť závisia ako na zvolenej téme, tak aj na osobných zážitkoch a skúsenostiach, dodávajúcim improvizácií ten správny šmrnc.

Komunikácia s divákmi, predovšetkým smiech je pre nich hlavným navigačným systémom, podľa ktorého vedia pokračovať v téme, alebo ju pomaly zmysluplne uzavrieť. Každé predstavenie je takým malým dobrodružstvom do sveta fantázie, a keďže tej sa medze nekladú, vznikajú rôzne nečakané, vtipné situácie, ktorými 3T prekvapia nielen divákov, ale aj samých seba.

Hoci nie je jednoduché vytvoriť bez prípravy prostredie, postavy a dej na tému, herci to majú v malíčku. Tvoria v danom momente, kreujú tu a teraz, čo nie je vždy jednoduché. Predstavenie trvá približne 90 minút a naplnia ho väčšinou tri svojské skeče. Niekedy si vyťahujú dopredu divákmi napísané slovné spojenia a tie so štipkou irónie a vtipu vysvetľujú, inokedy hrajú divadlo na jednu tému.

Okrem vystupovania v kluboch a divadlách ich možno vidieť aj na letných festivaloch. O tom, ako vzniká humor na javisku, vás 3T presvedčí na festivale Leto v parku 10. augusta.

Miroslava Landyšová

Neobmedzená fantázia vytvára vtipné situácie, ktoré často prekvapia aj samotných hercov. Foto: archív 3T

Neobmedzená fantázia vytvára vtipné situácie, ktoré často prekvapia aj samotných hercov. Foto: archív 3T

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Improvizácia v malíčku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems