Hudobná víchrica Hiromi

| Hudobný profil, K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 14. 7. 2014

Hiromi som prvýkrát videla na zázname z koncertu Fuji Rock Festival v Japonsku. „Páni,“ povedala som si. Mám rada úprimnosť v hudbe, nech je to pop, džez, rock či folk. Keď umelec na javisku nepredvádza premyslené pózy, neplače na povel, keď sa z bábky stáva živá bytosť, ktorou lomcujú hudba a energia.

Hiromi Uehara (1979) je japonská skladateľka a klaviristka, ktorá tvorí srdcom a intuíciou. Jej skladby sú džezové, ale aj rockové a keďže sa pôvodne venovala klasickej hre na klavíri, tak v nich nájdeme aj prvky vážnej hudby. Hoci Hiromi údajne škatuľkovanie svojej tvorby odmieta. Na konte má desať albumov. Jeden pomenovala Voice, pretože ako sama na svojom webe tvrdí: „Skutočné hlasy ľudí sú vyjadrené v ich emóciách. Nie je to len niečo, čo sme povedali, ale niečo, čo máme v srdci. A možno sme to ešte nepovedali. Možno to nikdy nepovieme, ale je to náš skutočný hlas. Inštrumentálna hudba je veľmi podobná. Nemáme hlas, ani texty, no cítime, keď je to skutočné.“

Dynamická a elektrizujúca. Také sú časté prívlastky pre Hiromi od návštevníkov jej koncertov. S projektom Hiromi: The Trio Project vypredali tento rok SF JAZZ Centre v San Franciscu a precestovali svet. My sa necháme zelektrizovať 31. augusta v košických Kasárňach/Kulturpark. Vysmiata klaviristka vystúpi s bubeníkom Simonom Phillipsom a basgitaristom Anthonym Jacksonom. A okrem iného zistíte, že Hiromi má úžasne rýchly prstoklad.

Gabriela Krestián Kuchárová

Súťažiť o lístky na koncert Hiromi môžete TU.

<i>Dynamická, elektrizujúca a vysmiata japonská skladateľka Hiromi. <i>Foto: Muga Miyahara</i></i>

Dynamická, elektrizujúca a vysmiata japonská skladateľka Hiromi. Foto: Muga Miyahara

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hudobná víchrica Hiromi

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems