Džez na rockový spôsob

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 14. 7. 2014

Čo sa stane, keď sa stretnú dvaja Izraelčania a Slovinec? Vznikne Ofir Shwartz Trio. Lídrom tohto zoskupenia je izraelský klavirista a skladateľ Ofir Shwartz (1979). Hre na klavíri sa začal venovať už ako dvojročný. Počas dospievania sa zaľúbil do džezu a improvizácie. Jeho lásku k hudbe a kreativitu ocenilo aj izraelské ministerstvo kultúry.

Ofir Shwartz je členom hudobných projektov, ako sú Shwartz – Hosoya Trio alebo kvarteto Yuval Ron & Residents of Future. Ofir si založil svoje vlastné zoskupenie v roku 2006. Jeho hudba je zmesou džezu, rocku a drum&bass. Táto netradičná kombinácia žánrov rozhýbe nejedného poslucháča. Ofir Shwartz Trio vydalo dva albumy. Ten druhý, Shades of Fish (2013), vyšiel v slovenskom vydavateľstve Hevhetia. Kritici označili Shades of Fish za prekvapenie roka. Producentom bol Ján Sudzina, bývalý umelecký riaditeľ EHMK. Ofir spolu s kontrabasistom Galom Shayom a slovinským bubeníkom Gasperom Bertonceljim vás rozhýbu do rytmu aj na stoličkách už 14. augusta v Kasárňach/Kulturpark.

Alica Tkáčová

Ofir Shwartz Trio. Foto: archív Ofir Shwartz Trio

Ofir Shwartz Trio. Foto: archív Ofir Shwartz Trio

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Džez na rockový spôsob

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems