Čítankovo

| K13 a VÝMENNÍKY, Literatúra, Pozvánky | 14. 7. 2014

Knižnica LitPark pripravila počas letných prázdnin pre detských čitateľov literárne pikniky v Kasárňach/Kulturpark. Podrobnosti prezradila Natália Malíková z LitParku: 

Čítankovo bude v auguste prebiehať každý pracovný deň okrem štvrtka v čase od 15:00 do 17:00 hod. Tieto podujatia bude viesť každý týždeň jedna z knihovníčok. Tak, ako počas mesiaca júl, aj v auguste bude každý týždeň patriť inému knižnému žánru.

4. augusta – 8. augusta: Chalanom vstup zakázaný!
Podujatie bude zamerané na dievčenskú literatúru. V rámci tohto týždňa si budeme vyrábať šperky pre malé i veľké slečny, čítať si rozprávky o princeznách a navrhovať šaty pre princezné a možno si aj niečo dobré ukuchtíme.

11. augusta – 15. augusta: Ako si vycvičiť draka
Tento týždeň bude patriť fantasy literatúre, konkrétne sa zameriame na knihy o drakoch. Deti si zdramatizujú dračiu rozprávku, čaká ich dračí kvíz, háčkovanie s dráčikom Háčikom, čítanie z kníh o dobrých a zlých drakoch, naučíme sa dračiu slučku a vytvoríme si dračí erb.

18. augusta – 22. augusta: Námorník Kapko Dierka
Dobrodružné príbehy
Naučíme sa námornícku hymnu, zahráme sa na námorníkov na suchu, prejdeme námorníckym testom a samozrejme prečítame si kúsok z knihy od Jána Navrátila – Námorník Kapko Dierka.

25. augusta – 28. augusta: Abeceda mladého detektíva
Detektívna literatúra
Zahráme si rôzne detektívne hry, vyrobíme si detektívne pomôcky, naučíme sa, ako sa správne pátra, vyriešime zopár záhad a urobíme si detektívny kvíz.

V rámci celého júla a augusta bude u nás v knižnici navyše prebiehať súťaž Namaľuj si svoje leto – deti nám môžu nosiť do knižnice svoje výtvory a 28. augusta o 15:00 hod. si urobíme vernisáž všetkých prác a zároveň oceníme tie najlepšie.

Alica Tkáčová

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Čítankovo

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems