Zobrala voda košický mlyn?

| Pozvánky | 30. 6. 2014

K odpovedi sa môžete dopátrať v Dome remesiel, v expozícii Východoslovenského múzea na Hrnčiarskej ulici v Košiciach. Výstava o minulosti mlynov na Mlynskom náhone v Košiciach od konca júna do konca septembra predstaví pozoruhodný nález pamiatok zo začiatku 17. storočia. Objavili ich pri regulácii Mlynského náhonu pri Dolnom mlyne v rokoch 1942 až 1943.

Súbory nálezov 120 tesárskych sekier a rôznych iných remeselníckych nástrojov, poľnohospodárskeho náradia, podkov, stavebných kovaní, zámkov, kľúčov a predmetov do domácností, spolu s drobnými predmetmi z farebných kovov a mincami boli pravdepodobne súčasťou zaniknutého mlyna a dielní, existujúcich pri tomto mlynskom zariadení.

Výstava o histórii košických mlynov a mlynárov nazvaná Nemeliem, nemeliem, zobrala mi voda mlyn… priblíži cechové písomnosti a pamiatky združeného cechu mlynárov a tesárov a predstaví aj málo známe výkresy a stavebné návrhy košických mlynov z 18. – 19. storočia. Výstavu podporilo MK SR v rámci projektov EHMK.

Dušana Smatanová 

4042_img-1_2_1_b

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zobrala voda košický mlyn?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems