Všetko sa točí okolo trávnika

| Pozvánky, Ulička remesiel | 30. 6. 2014

Keď nie je v názve mesiaca písmeno R, môže sa vraj sedieť na zemi aj chodiť naboso. A najlepšie sa kráča po mäkkej tráve, príjemne štekliacej chodidlá.

Nie každý má však pred domom prirodzene hustý zelený trávnik. Niekedy je potrebné pomôcť si trávnatým kobercom či profesionálne vysiatymi semienkami. „Trávnik, taký samozrejmý, že ho často prehliadneme, je prvkom, okolo ktorého sa v záhrade všetko točí,“ hovorí František Konečný, majiteľ firmy zaoberajúcej sa výsadbou trávnatých plôch.

Rast trávnika trvá pri dostatočnom zavlažovaní približne mesiac, no koberec z trávy je položený za niekoľko hodín a čaká sa už len na jeho zakorenenie. Prejsť sa po ňom len tak, bosými nohami, teda môžete takmer okamžite.

Zelený trávnatý koberec nájdete od 30. júna do 6. júla aj na Hrnčiarskej ulici na podujatí Na uličke v tráve. Bližšie informácie o realizácii záhrad a trávnikov nájdete na www.travnik.netkosice.sk.

Veronika Samková

letak A6 TRAVNIK 1

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Všetko sa točí okolo trávnika

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems