Oskarové nápady

| Editoriál | 30. 6. 2014

To sú také, ktoré vám ponúknu inšpiráciu, ako stráviť slnečné letné dni. Naplnili sme nimi 11. číslo Zajtrajších novín. Do kruhu spomienok vhadzujem kamienok, a to v podobe svojich troch pé:

PIKNIK. Stravovať sa v prírode, na deke či na drevených lavičkách pod prístreškami, v lese, na lúke alebo pri vode skrátka zbožňujem. Je to oslava života. Slávnosť bez dôvodu. Piknikujem často a v okolí Košíc odporúčam Aničku, pretože je rozľahlá a každý kút má inú atmosféru. Drevené posedenie v lesoparku Nad jazerom, pretože poteší tienistým chládkom v horúčavách. Bankovecké ohniská za kaplnkou, pretože okolie ponúka viacero možností na hru, šport a turistiku.

Piknik pri Baltskom mori. Foto: autorka

Piknik pri Baltskom mori. Foto: autorka

PETANG. Aktivita, ktorá sa nemusí rovno nazvať športom, mi učarovala, keď sa nadobro usídlila u nás doma s nálepkou rodinná hra. Oceľové gule hádzať do piesku či nízkej trávy, odbíjať si ich navzájom medzi družstvami, nadávať (po francúzsky) a naoko sa sťažovať, keď sa nedarí, a naopak, výskať od radosti, keď sa guľa ľúbezne nalepí na drevený košón, to je naše. Nikomu neprekáža, že sa človek musí stokrát zohnúť k zemi, hoci aj podopieraný barlou. Hru pre vekové skupiny od 6 do 100+ si zahráte na rovnom povrchu v parku, vlastnej záhradke alebo na petangovom ihrisku pred Alpinkou Na rázcestí.

PÁRTY. No nie hocijaká, lež tematická! Je to oslava medzi oslavami. Prečo? Lebo s jej prípravou je toľko roboty, že sa letná nuda ihneď vyparí. Za odmenu prináša aj oveľa viac zážitkov. Prečo? Pretože donútiť kamarátov, aby sa prezliekli za lienku, cvrčka, hovnivála, trúda a včelu na hmyzej párty, je dostatočne zábavné. Nemusíte však siahať po extrémnych témach. Na leto sa hodia skôr oslavy v štýle námornícka či havajská. Myslite na tematickú výzdobu, dress code, pohostenie, hudbu a hry. Viac originality predvediete na párty á la antické vinobranie, francúzske soirée či mexická fiesta. Keď sa letný oskar na pár dní skryje, zorganizujte si počas upršaného dňa plážový večierok priamo doma. Vstup jedine v plavkách!

Leto sa len začína, strávte ho teda podľa svojich najveselších predstáv.

Lucia Radzová
sefredakor@zajtrajsienoviny.sk

Fotografia z titulnej strany Zajtrajších novín 11/2014. Foto: Nicol Urbanová

Fotografia z titulnej strany Zajtrajších novín 11/2014. Foto: Nicol Urbanová

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Oskarové nápady

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems