Nálezy predmetov zo 17. storočia v Mlynskom jarku v Košiciach

| Pozvánky | 19. 6. 2014

Východoslovenské múzeum v Košiciach, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás pozýva na vernisáž výstavy Nemeliem, nemeliem, zobrala mi voda mlyn, ktorá sa uskutoční 26. júna 2014 o 15:00 hod. vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach, Dom remesiel – Hrnčiarska 11.

Výstava o minulosti mlynov na Mlynskom náhone v Košiciach predstaví pozoruhodný nález pamiatok zo začiatku 17.storočia objavených pri regulácii mlynského náhonu v rokoch 1942-1943 pri Dolnom mlyne. Súbory nálezov 120 tesárskych sekier a rôznych iných remeselníckych nástrojov, poľnohospodárskeho náradia, podkov, stavebných kovaní, zámkov, kľúčov a predmetov do domácností, spolu s drobnými predmetmi z farebných kovov a mincami boli pravdepodobne súčasťou zaniknutého mlyna a dielní, existujúcich pri tomto mlynskom zariadení.

Výstava k histórii košických mlynov a mlynárov priblíži cechové písomnosti a pamiatky združeného cechu mlynárov a tesárov a predstaví aj málo známe výkresy a stavebné návrhy košických mlynov z 18.-19.storočia. Potrvá do 30. septembra a vstupné na ňu je v hodnote 1 €.

Viac informácii nájdete na webe VSM alebo na facebooku.  
nemeliem

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nálezy predmetov zo 17. storočia v Mlynskom jarku v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems