Kráľovská návšteva v Moldave nad Bodvou

| Pozvánky | 24. 6. 2014

Prišiel nenápadne, ako to často robieval. Oblečený do skromného šatu, zamiešal sa medzi ľudí. Spýtal sa ich ako žijú, pohladil detskú hlávku, kúpil si čosi pod zub a zmizol v dave. A večer už v slávnostnom šate, ho žiadny moldavský mešťan nemohol klamať, ako sa v tomto meste žije. Taký už veru bol kráľ Matej Korvín.

Jeho Výsosť Matej Korvín navštívi Moldavu n/B aj v tomto roku. Že to nie je možné?! Omyl. Toppodujatie Terra Incognita „Dni Moldavy a večery kráľov“ v dňoch 27. – 29. júna to dokáže. V piatok pritiahne návštevníkov do amfiteátra najmä Čaó bambíno – hudobná rodinná revue v podaníhercov košického divadla Thália.

Sobota začne ako športový deň

Odštartuje ho XVI. Moldavský pohár Bodvy – medzinárodné bežecké, cyklistické a kolieskovo-korčuliarske preteky. „Amfiteáter v tom istom čase bude patriť deťom a kráľovi Matejovi Korvínovi. Ožijú mnohé legendy, ktoré o ňom poznáme a v tvorivých dielňach si malí návštevníci budú môcť vyrobiť dobové doplnky oblečenia, niektorí dokonca kráľovské koruny. Samozrejme so súhlasom pána kráľa,“ uviedla riaditeľka Kultúrneho centra Košického samosprávneho kraja JUDr. LenkaVargová Jurková. V centre mesta vyrastie remeselnícky dvor s bohatou ponukou remesiel a ich výrobkov a v Múzeu vín Máté Laczkó Szepsiho sa bude ochutnávať kvalitné vínko. Popoludní čaká na deti a ich rodičov putovanie za rozprávkou, sľubujúce dobrodružnú rodinnú hru s rozprávkovým, čiže šťastným koncom.

Výkony moldavských talentov aj vystúpenia známych a kvalitných profesionálov

ABBA Sisters, Delhusa Gjon a Krasznai Tünde z Maďarska, či Elan Revival a superstárista Lukáš Adamec sú zárukou dobrej hudobnej zábavy. Zážitkom bude iste aj Bubnová show v podaní Imre Nagy ml. a jeho žiakov zo ZUŠ v Moldave n/B. Večer vyvrcholí koncertom skupiny MEGAPOLISs členom skupiny OMEGA Lászlóm Benkőm, žrebovaním tomboly a ohňostrojom.

Ekumenická bohoslužba pod holým nebom

Tradičný kresťanský začiatok nedele sa uskutoční v Moldave n/B. priamo na námestí. Potom už návštevníkov zlákajú ochutnávky gastronomických špecialít a vína alebo tradičný jarmok. Nafukovacie hrady a šmýkačky v mestskom parku zas ponúknu veselé šantenie deťom.

Fotografi aj amatérski, či dokonca začiatočníci majú šancu preraziť

„Počas podujatia Dni Moldavy a večery kráľov bude totiž prebiehať fotosúťaž. Najlepšie a najoriginálnejšie fotografie zachycujúce dianie v Moldave n/B počas týchto dní, sa dočkajú uznania aj odmeny. Odporúčame sledovať facebookové konto Terra Incognita pre bližšie informácie o podmienkach súťaže,“ doplnila JUDr. Lenka Vargová Jurková.

Zľavy v turistickej ponuke mesta Moldava n/B a jeho okolia lákajú

Návštevníci podujatia môžu počas jeho trvania využiť zľavy na ubytovanie a stravu v penziónoch Bodva a Ferdinand alebo v Kúpeľoch Štós. V Štóse ich dokonca čaká 15-percentná zľava na vstupnom do vitálneho sveta. Ak dajú prednosť letnému kúpalisku v Moldave nad Bodvou, aj tu dostanú zľavu 15 % na vstupnom. Hámor v Medzeve ponúka nižšie vstupné a na jedle sa dá ušetriť aj v Šimi bare. Na uplatnenie týchto zliav je však potrebný zľavový leták a ten možno nájsť na podujatí v Moldave nad Bodvou.

Všetky podrobnosti o TOP podujatí a jeho bohatej ponuke sú uvedené v letáku alebo na webových stránkach mesta Moldava n/B (www.moldava.sk) a programu Terra Incognita (www.terraincognita.sk).

moldava-program


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Kráľovská návšteva v Moldave nad Bodvou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems