Košice opäť pretne Šengenský poludník

| Hudba, Pozvánky | 30. 6. 2014

Netradičný poludník bude opätovne prechádzať na prelome júna a júla Košicami, východným Slovenskom, ale aj Ukrajinou, Poľskom a Maďarskom. Šiesty ročník Medzinárodného festivalu mládežníckych orchestrov a zborov Šengenský poludník sa začne Otváracím koncertom Národného mládežníckeho orchestra Virtuoso 29. júna v Kostole Premonštrátov v Košiciach. Organizátorom je Sláčikový orchester Musica Iuvenalis, pre ktorý je festival zároveň začiatkom podujatí v rámci osláv 50. výročia vzniku.

Festival aj v tomto roku prinesie do Košíc viac ako 150 mladých umelcov zo Slovenska, Poľska, Maďarska a Ukrajiny, ktorých spája spoločná láska k hudbe. Počas deviatich dní hlavného festivalového programu ponúknu takmer dve desiatky koncertov. „Som rád, že sa nám podarilo festivalovú tradíciu zachovať aj v roku, ktorý je pre náš orchester výnimočný. Hoci to nebolo jednoduché, podarilo sa opäť pripraviť bohatý program koncertov. V Košiciach sa uskutočnia na viacerých miestach – okrem Kostola Premonštrátov aj na nádvorí Hudobného oddelenia verejnej knižnice Jána Bocatia, v Kunsthalle a v Kasárňach Kulturparku,“ hovorí umelecký vedúci Musicy Iuvenalis a riaditeľ festivalu Igor Dohovič.

Okrem Musicy Iuvenalis a Virtuosa sa na festivale predstavia Tanečný orchester Klasik Band a Zbor sv. Cecílie z Košíc, spevácky zbor Ad Libitum z Poľska, Komorný súbor sólistov mesta Užhorod a Spevácky zbor Cantus z Užhorodu a Szaxofours Quartett a Slidebones Quartett z Miskolca.

Festival vyvrcholí 5. júla záverečným galakoncertom v Kostole Premonštrátov. V podaní sólistov Lucie Knotekovej, Gabriely Hübnerovej, Petra Bergera, Mariána Lukáča a Medzinárodného zboru Šengenský poludník na ňom zaznie Petite messe solennelle Gioacchina Rossiniho.

Svjatoslav Dohovič

stiahnuť

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice opäť pretne Šengenský poludník

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems